Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

ARIZIN
ARIZIN
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.07.2012.
Poruka: 17.394
20. lipnja 2026. u 13:52

Komentari su upućeni na studijsku emisiju i goste koji nisu na razini na kojoj bi trebali biti, slabo pripremljeni sa izjavama koje se mogu naći u svakoj birtiji. 

 

Weasley
Weasley
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 32.414
20. lipnja 2026. u 14:24

Da i ja bacim jednu teoriju... 😅

 

Svaka reprezentacija koja je osvojila Svjetsko prvenstvo slijedila je isti skup trendova:

• Europska ili južnoamerička zemlja
• Nema stranog izbornika
• Nema aktualnog osvajača Zlatne lopte (Ballon d'Or)
• Nalazi se među 18 najboljih reprezentacija na FIFA-inoj ljestvici
• Nije rangirana kao broj 1 na svijetu

 

Jedine reprezentacije koje ispunjavaju sve ove kriterije su:

• Njemačka
• Nizozemska
• Španjolska
• Hrvatska

Pax vobis. Memento mori qui. ludetis pilla
Radijator
Radijator
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.06.2012.
Poruka: 2.731
20. lipnja 2026. u 14:58

Subert32 je napisao/la:

Jel itko primijetio ogromnu nepravdu koju trpe ekipe I, K i L skupina (dakle i mi)? Imat će ravno dva dana manje odmora između druge i treće utakmice u odnosu na skupine A, B i D.

Ok, unutar svake skupine je svakome isto, ali valjda postoji i ostatak turnira? Pet ili tri dana odmora je OGROMNA razlika.

Vidi cijeli citat



Ne samo to, nego mi sa Ganom nakon tog manjeg odmora igramo u Philadelphiji na vjerojatnih 29 stupnjeva.

Mogla bi naša puno šira klupa od njihove doći do izražaja

Eldorado_10
Eldorado_10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.07.2023.
Poruka: 1.955
20. lipnja 2026. u 19:16

Nije mi jasno zašto VAR intervenira kad sudac krivo dosudi korner, ali šuti kad sudac pokaže gol aut a ustvari je bio korner. Bezveze

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.616
20. lipnja 2026. u 19:32

Eldorado_10 je napisao/la:

Nije mi jasno zašto VAR intervenira kad sudac krivo dosudi korner, ali šuti kad sudac pokaže gol aut a ustvari je bio korner. Bezveze

Vidi cijeli citat

Da ne bi pao gol iz pogresno dosudenog kornera. To je logika, koliko god manjkava bila.

Ako nista, dobro je da se siri koristenje presudnika, baby steps...

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Eldorado_10
Eldorado_10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.07.2023.
Poruka: 1.955
20. lipnja 2026. u 19:34

danchy je napisao/la:

Eldorado_10 je napisao/la:

Nije mi jasno zašto VAR intervenira kad sudac krivo dosudi korner, ali šuti kad sudac pokaže gol aut a ustvari je bio korner. Bezveze

Vidi cijeli citat

Da ne bi pao gol iz pogresno dosudenog kornera. To je logika, koliko god manjkava bila.

Ako nista, dobro je da se siri koristenje presudnika, baby steps...

Vidi cijeli citat


 

Ne, nisi razumio što je meni bezveze.

OK je da poništi korner koji nije bio, slažem se.

Ali nije OK da mu ne jave da je korner kad je dosuđen gol aut. Dakle suprotna situacija oni šute

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.616
20. lipnja 2026. u 19:41

Ma razumio sam i ovo sto sam napisao je razlog zasto se koristi kad je krivo dosuden korner. Zasto ne koriste i u suprotnoj situaciji je samo dokaz idiotizma onih koji donose odluke, ali kao sto rekoh baby steps..

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
ooolongjohnson
ooolongjohnson
Željan dokazivanja
Pristupio: 13.07.2015.
Poruka: 369
20. lipnja 2026. u 20:14

Dobro da je VAR preuzea nadležnost i za kornere.

Finale 2010 slobodni udarac Nizozemske se od španjolskog živog zida odbije u korner, a sudac dosudi gol aut Casillasu.

To je bilo minutu prije gola Inieste. Ne kažen da bi Nizozemci iz tog kornera zabili ali sigurno bi se stvari na terenu odvijale drugačije i vjerojatno bi došlo de penala.

Ćelava prevara
Ćelava prevara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.05.2025.
Poruka: 3.034
20. lipnja 2026. u 21:01

Weasley je napisao/la:

Da i ja bacim jednu teoriju... 😅

 

Svaka reprezentacija koja je osvojila Svjetsko prvenstvo slijedila je isti skup trendova:

• Europska ili južnoamerička zemlja
• Nema stranog izbornika
• Nema aktualnog osvajača Zlatne lopte (Ballon d'Or)
• Nalazi se među 18 najboljih reprezentacija na FIFA-inoj ljestvici
• Nije rangirana kao broj 1 na svijetu

 

Jedine reprezentacije koje ispunjavaju sve ove kriterije su:

• Njemačka
• Nizozemska
• Španjolska
• Hrvatska

Vidi cijeli citat

I imali su barem 2 igrača sa žutim kopačkama.

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.616
20. lipnja 2026. u 21:27

Nizozemska postala 8. reprezentacija sa 100 golova na SP-ima.

Pridruzili se elitnom drustvu koje cine Njemacka, Brazil, Argentina, Italija,  Francuska, Spanjolska i Engleska.

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
  • Najnovije
  • Najčitanije