Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.311
danas u 10:20

ian wright je napisao/la:

Katar, Saudija, Irak, Jordan, Uzbekistan

svi će završit na posljednjem mjestu skupine. Skupit će tri remija u petnaest utakmica, 3/45 mogućih bodova

 

od svih njih Irak ima neku perspektivu, ali samo ako nastave skupljati djecu imigranata po Europi. Ostali nula bodova

konkurenti im mogu biti Oman, Kuvajt, Sirija, Jemen, Emirati, Kirgistani i Tadžikistani s istom nekvalitetom i realnim ograničenjima jer su to sve uglavnom zemljice s malim brojem stanovnika i nikad neće predstavljati nogometnu kvalitetu jer jednostavno nemaju dovoljno ljudi

Sirija je na tragu Iraka, kao moguća iznimka

 

ne kažem da Azija ima previše mjesta na SP, ali zemlje koje ju zastupaju su loše i nemaju nekakvu perspektivu

dok se dočekamo konkurentnih Vijetnama, Indonezije, Kine, Indije i sličnih, to možda moj zadnji SP tamo 2050... u međuvremenu će Azijci biti najpoželjniji suparnik na ždrijebu

 

 

naravno, sve ovo se ne tiče Japana i Koreje, kao već etabliranih nogometnih zemalja

Vidi cijeli citat

pa kaj nas ne ceka vec 2034. 64 ekipa?

Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.988
danas u 10:25

može biti, ali to ne mijenja situaciju s azijskim nogometom

neće do 2030 ni Vijetnam, ni Kina, ni Indonezija postati kvalitetne nogometne zemlje

nik
nik
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.04.2004.
Poruka: 17.311
danas u 10:35

ian wright je napisao/la:

može biti, ali to ne mijenja situaciju s azijskim nogometom

neće do 2030 ni Vijetnam, ni Kina, ni Indonezija postati kvalitetne nogometne zemlje

Vidi cijeli citat

nije to poanta, nego da budu na prvenstvu...europa mozda i dobije par mjesta vise, pa da ide i 2. iz kvalifikacija dalje, al to je to

Mi gradimo prugu, pruga gradi nas!
Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.095
danas u 10:51

Al je Azijsko trziste The trziste.

 

Koliko se samo Real Madrid, Barcelona, PSG dresova tamo moze prodati 💲👑💵💴💶💷💰💎

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 19
danas u 11:24

ian wright je napisao/la:

ZB10 je napisao/la:

Kapverdski Otoci na Messijevu Argentinu, jebote kakva utakmica za tu malu zemlju .. 

Vidi cijeli citat


a tek za Argentinu... 

 

otvorio im se autoput do četvrtfinala

Vidi cijeli citat

Čak i do polufinala. Pogotovo ako Kolumbija ne izgubi večeras.

cameosis
cameosis
Dokazano ovisan
Pristupio: 14.10.2002.
Poruka: 11.551
danas u 12:11

pomalo, idemo prvo pričekati utakmice.

esse quam videri. (marcus tullius cicero)
ManchaVerde
ManchaVerde
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.10.2010.
Poruka: 963
danas u 12:54

Nesto si mislim, kako se sad dogodilo da dosta utakmica obojici odgovara 0, da ne bi bilo lose promijeniti sustav u knockout s repasazem umjesto grupa.

Mislim, FIFA to nece nikad napraviti, ali tako bi osigurali da svaka utakmica znaci nesto, nema uvodenja rezervne postave, nema stedenja jer smo oboje prosli s nerijesenim. Svak bi imao zagarantirane dvije utakmice (izgubis dvije, ajde doma).

S 48 ekipa, recimo da repasaz vrijedi do zadnjih 16, a nakon toga cisti knockout je 88 utakmica. 16 manje nego sad, ali svaka ima bitnost. I na kraju krajeva ovisis o samom sebi, a ne da kao treci zavisis o gol razlici neke posve druge grupe.

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.618
danas u 13:06

Od treceplasiranih, Iranu se treba poklopit jedna skupina danas danas, Korei dvije, Skotskoj tri, a Urugvaj je ispao. Ostali prosli...

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.186
danas u 14:23

Mislim ipak da je Iranu jedina šansa u utakmici Austrije i Alžira. Kongo je ipak klasa više od Uzbekistana, a i Hrvatska kakva god da je trenutno, nije toliko kritična da ostane u grupnoj fazi. 

čoban2343
čoban2343
Dokazano ovisan
Pristupio: 27.09.2010.
Poruka: 10.423
danas u 14:32

nik je napisao/la:

ian wright je napisao/la:

Katar, Saudija, Irak, Jordan, Uzbekistan

svi će završit na posljednjem mjestu skupine. Skupit će tri remija u petnaest utakmica, 3/45 mogućih bodova

 

od svih njih Irak ima neku perspektivu, ali samo ako nastave skupljati djecu imigranata po Europi. Ostali nula bodova

konkurenti im mogu biti Oman, Kuvajt, Sirija, Jemen, Emirati, Kirgistani i Tadžikistani s istom nekvalitetom i realnim ograničenjima jer su to sve uglavnom zemljice s malim brojem stanovnika i nikad neće predstavljati nogometnu kvalitetu jer jednostavno nemaju dovoljno ljudi

Sirija je na tragu Iraka, kao moguća iznimka

 

ne kažem da Azija ima previše mjesta na SP, ali zemlje koje ju zastupaju su loše i nemaju nekakvu perspektivu

dok se dočekamo konkurentnih Vijetnama, Indonezije, Kine, Indije i sličnih, to možda moj zadnji SP tamo 2050... u međuvremenu će Azijci biti najpoželjniji suparnik na ždrijebu

 

 

naravno, sve ovo se ne tiče Japana i Koreje, kao već etabliranih nogometnih zemalja

Vidi cijeli citat

pa kaj nas ne ceka vec 2034. 64 ekipa?

Vidi cijeli citat

Naebat ćete kad vam PCDI dođe, niste gledali prvo pretkolo azijskih kvala kad su Afganistan i Bhutan igrali pa nemate pravo komentirat broj mjesta koje ima Azija. 

Drobilica za kičmu. Pokušat će Sulejmani.
  • Najnovije
  • Najčitanije