Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)
Vidi cijeli citat
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Od cijele čitabe od posta mogao si napisati samo ovo boldano i bilo bi dosta. Opusti se čovječe ovo je sportski forum.
Što se tiče ovoga: Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
Pogledaj sva prvenstva od 98.(Proširenje na 32 ekipe) naovamo. Pa pogledaj četvrtfinala i ekipe koje su igrale. Uglavnom se tu bude Argentina, Brazil i Europljani plus 1-2 ekipe van toga, dakle kvaliteta uvijek ispliva. Tako će biti i na ovom prvenstvu. Naravno da postoji mogućnost da a bude i ovako kako si ti rekao, ali to je i dalje premali uzorak za ikakve zaključke.
Meni je ovo prvenstvo osobno ok. Veći problem mi je hrpa rezultatski nezanimljivih utakmica u trećem kolu jer su ekipe već osigurale prolazak nego samo razvodnjavanje kvalitete što drugi spominju, jer kako sam već rekao, kvaliteta će opet na kraju isplivati.
Drobilica za kičmu. Pokušat će Sulejmani.
Ne znam je li pametno uopće osvrtati se na taj prijedlog o broju mjesta proporcionalnom broju država jer je sam po sebi šašav, ali valjda je ovo sport, a ne politika. Napravi se sistem sličan uefinim natjecanjima, prate se rezultati npr zadnja 2 prvenstva pa ako po tom kriteriju Europa izgubi 3 - 4 mjesta, neka izgubi!
Kako bi to proporcionalno na druge sportove primijenili, hoćemo i na kriket? Skupimo se tu na forumu, proučimo malo pravila i odigramo koju s Indijom ili Australijom, kolko kužim, treba pogodit one neke letve što strše iz poda, detalje ćemo još proučit.
Broj gledatelja isto zavarava. SAD ima ogromne stadione i imigrante iz svakog dijela svijeta. Vidjet ćemo kako bude to izgledalo u nekoj državi suprotnih karakteristika, okladio bih se odmah na prazan stadion na utakmicama Curacaa u Saudijskoj Arabiji.
Domaćinstva su isto problem, nisu bila dok je standardno jedna država bila organizator. Ovo je cirkus dodatni jer je CONCAF dobio 3 mjesta džabe.
Đulić, Nauković, Pavličić Bekić - VAN iz Dinama!
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Mtipster je napisao/la:
Ne znam je li pametno uopće osvrtati se na taj prijedlog o broju mjesta proporcionalnom broju država jer je sam po sebi šašav, ali valjda je ovo sport, a ne politika. Napravi se sistem sličan uefinim natjecanjima, prate se rezultati npr zadnja 2 prvenstva pa ako po tom kriteriju Europa izgubi 3 - 4 mjesta, neka izgubi!
Kako bi to proporcionalno na druge sportove primijenili, hoćemo i na kriket? Skupimo se tu na forumu, proučimo malo pravila i odigramo koju s Indijom ili Australijom, kolko kužim, treba pogodit one neke letve što strše iz poda, detalje ćemo još proučit.
Broj gledatelja isto zavarava. SAD ima ogromne stadione i imigrante iz svakog dijela svijeta. Vidjet ćemo kako bude to izgledalo u nekoj državi suprotnih karakteristika, okladio bih se odmah na prazan stadion na utakmicama Curacaa u Saudijskoj Arabiji.
Domaćinstva su isto problem, nisu bila dok je standardno jedna država bila organizator. Ovo je cirkus dodatni jer je CONCAF dobio 3 mjesta džabe.
Vidi cijeli citat
Mislim da je to kroket, a kriket je nesto nalik bejzbolu.
Čak i HDZ bi bolje vodio klub od udruge Naš Hajduk.
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
Fantazista10 je napisao/la:
Egipat - Iran su 2 stative i ofsajd od 0,2 centimetra odvukli od "ruganja medjumrezja" kojeg btw nema niđe.
Vidi cijeli citat
Sure. Svi ovi remiji su slučajnost.
Vidi cijeli citat
mmda, iranci su namjerno pogađali stativu i planski kod gola imali vrh stopala u zaleđu. isto tako su računali da je bolje igrati neriješeno s novim zelandom nego pobijediti ga.
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
Tobol Kostanay je napisao/la:
Mtipster je napisao/la:
Ne znam je li pametno uopće osvrtati se na taj prijedlog o broju mjesta proporcionalnom broju država jer je sam po sebi šašav, ali valjda je ovo sport, a ne politika. Napravi se sistem sličan uefinim natjecanjima, prate se rezultati npr zadnja 2 prvenstva pa ako po tom kriteriju Europa izgubi 3 - 4 mjesta, neka izgubi!
Kako bi to proporcionalno na druge sportove primijenili, hoćemo i na kriket? Skupimo se tu na forumu, proučimo malo pravila i odigramo koju s Indijom ili Australijom, kolko kužim, treba pogodit one neke letve što strše iz poda, detalje ćemo još proučit.
Broj gledatelja isto zavarava. SAD ima ogromne stadione i imigrante iz svakog dijela svijeta. Vidjet ćemo kako bude to izgledalo u nekoj državi suprotnih karakteristika, okladio bih se odmah na prazan stadion na utakmicama Curacaa u Saudijskoj Arabiji.
Domaćinstva su isto problem, nisu bila dok je standardno jedna država bila organizator. Ovo je cirkus dodatni jer je CONCAF dobio 3 mjesta džabe.
Vidi cijeli citat
Mislim da je to kroket, a kriket je nesto nalik bejzbolu.
Vidi cijeli citat
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
[uredio PCDI - 27. lipnja 2026. u 18:14]
Sve kalkulacije uoči utakmice odluke na Svjetskom prvenstvu: Hrvatski nogometaši večeras protiv Gane igraju za prolaz
Hajduk bez odštete dovodi igrača iz Španjolske, na Poljud stiže čvrsti veznjak
Šimunić secirao dosadašnje nastupe Vatrenih: 'Protiv Paname smo bili jako loši, ali Livaković nas spašava'
Kolumbija - Portugal: Potencijalni protivnici Hrvatske u šesnaestini finala, izravna bitka za prvo mjesto
- Najnovije
- Najčitanije


Talijanski mediji otkrili veliki interes Bijelih: Hajduk krenuo po polivalentnog ofenzivca Intera
11 min•Nogomet

Alžir - Austrija: Izravna borba za drugo mjesto, remi ih zajedno vodi dalje
34 min•Nogomet

Split pred velikim potpisom: Na Gripe bi se mogao vratiti Danijel Jusup
58 min•Košarka

Insajder otkrio detalje pregovora: Boston za Jaylena Browna postavio astronomsku cijenu
1 sat•Košarka

Kolumbija - Portugal: Potencijalni protivnici Hrvatske u šesnaestini finala, izravna bitka za prvo mjesto
1 sat•Nogomet

Russell nakon kontroverzne pole pozicije poručio: 'Drastično sam pustio gas prije zavoja, sve je čisto'
1 sat•Automoto

Sve kalkulacije uoči utakmice odluke na Svjetskom prvenstvu: Hrvatski nogometaši večeras protiv Gane igraju za prolaz
2 sata•Nogomet

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
3 sata•Nogomet

KRONOLOGIJA: Norveška - Francuska 1:4 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
22 sata•Nogomet

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•Nogomet

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
15 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
14 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Senegal - Irak 5:0 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
22 sata•Nogomet

Pitali smo vas hoće li Hrvatska proći dalje - evo što ste odgovorili
10 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Novi Zeland - Belgija 1:5 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
14 sati•Nogomet





