NBA: Prvi triple-double Allena Iversona

Karlo Dževerlija • utorak, 08.01.2002.

U First Union Center Iverson je svojim prvim triple-double učinkom u karijeri (30 koševa, 11 asista i 10 skokova) ponudio nerješivo pitanje za Clipperse. Očekivano, Portland je lako slavio kod Cavsa, Seattle kod Chicaga, a u režiji dvojice skakački raspoloženih centara Hornetsi su svladali goste iz Denvera. Orlando je, uz pomoć mladog Millera, sinoć protiv Bostona gotovo nakon mjesec dana opet dohvatio 50% uspješnosti. Za Detroit Minnesota je imala previše - raspoloženih, a Knicksima za izbjegavanje poraza kod Spursa nije bio dovoljan niti izuzetno raspoložen Camby.

Philadelphia se sinoć vratila sa "road" turneje (3-4 skor), sa tri pobjede u zadnje četiri utakmice. Jedina briga trenera Browna - umor nije se pokazala utemeljenom, cijela je ekipa izgledala vrlo dobro (Harping 19 koševa, Mutombo 16 koševa i 12 skokova). Istaknuo je to i "The Answer": Sjajan doseg, no ovo je prvenstveno ekipno postignuće. Bez suigrača, ne možete dohvatiti triple-double. Bez njih ovo ne bi bilo moguće." Uz isključenog trenera Gentrya (tehničke greške) jedino ime koje se ističe u redovima gostiju je Richardson sa 21 ubačajem. Clippersi su inače iz igre šutirali slabih 35%.

Povratak P.J. Browna (koljeno) u redove Hornetsa bila je loša vijest za Nuggetse. U kombinaciji sa ipak prvim imenom susreta, Cambellom, P.J. je dominirao pod koševima. Naime, uz Brownovih season high 22 skoka Cambell se priključio sa svojih 18 što je stvorilo ključnu prevagu. Najefikasniji gost bio je Van Exel sa 24 koša ali uz loš, 10/28, šut.

Dale Davis sa 20 koševa i 15 skokova pobrinuo se da Blazersi sinoć kod Cavsa prekinu niz od četiri poraza na strani. U jednom trenu Portland je imao 30 koševa prednosti, a kao ključ pobjede istaknuli su tvrdu obranu.

Za petu pobjedu Magica u zadnjih 6, sinoć je Mike Miller od Tracya McGradya (21) preuzeo titulu najboljeg strijelca. Miller je, definitivno, bio krvnik Bostona - 27 koševa uz 9/18 šut (4/8 trice), 9 skokova, 5 asista te ključna trica kod 86:84 za Celticse, tri minute do kraja. "Mike Miller je večeras, smatram, igrao najbolju utakmicu otkad je ovdje." izjavio je trener Magica Doc Rivers.

Šestorica dvoznamenkastih, season high 20 koševa Garya Trenta, 23 ubačaja i 12 skokova Kevina Garnetta bili su previše za gostujući Detroit. Petu uzastopnu i osmu pobjedu Wolvesa u zadnjih devet utakmica te osmi uzastopni poraz Detroita od Garnetta i društva nije spriječio niti Stackhouse sa 24 koša i 10 asista.

I uz pomoć centra Millera i beka Anthonya, Chicago bi imao ogromnih problema sa Seattleom. Ovako, Sonicsi su predvođeni Paytonom (26) sve riješili vrlo brzo. 20-2 serija sa prelaska u drugo poluvrijeme stavila je "stvari na svoje mjesto".

Za razliku od Seattlea, San Antonio je tek nakon 48 minuta mogao odahnuti. U samoj završnici, dvije minute do kraja, Duncan (21 koš, 12 skokova) je odigrao vrhunski te tako uspio povećati +4 prednost Spursa. Prvo ime poraženog New Yorka bio je Marcus Camby sa 21 košem, 22 skoka i 6 blokada. Ipak nedovoljno za gostujuće neuvjerljive Knickse koji nakon s ovim porazom padaju na 4/11 skor na strani.