CSKA - Zadar: Dobar dojam, ali i očekivani poraz

Karlo Dževerlija • četvrtak, 31.01.2002.

Utakmica koja je bila rješena i prije nego je Zadar krenuo put Moskve. Ustvari, još i prije nekoliko dana kada su Zadrani ostani bez dotad najjače poluge - kapetana Davora Marcelića.

Sa samo osmoricom na rosteru (Odouk nije putovao zbog gripe, Robinson odavno ne "radi" u Zadru) Zadrani protiv Mirsada Turkcana i Gordana Giričeka doista nisu imali pravo na velika očekivanja. Kad se sve ovo zna, krajnjih 96:92 i ne izgleda loše. Dapače, svjedoči o vrlo visokom zalaganju, a možda, unatoč vrlo velikoj važnosti utakmice, i o podcjenjivačkoj noti u redovima Rusa.

Bilo kako bilo, Zadar i nakon 12. utakmice u Euroligi ostaje samo na dvije pobjede. Prvo je poluvrijeme proteklo u beskonačnim izmjenama u vodstvu, bezbrojnim izjednačenjima rezultata. Vrlo slično bilo je i u trećoj dionici igre, uglavnom je carevao napad. Tek u zadnjih deset minuta Rusi dižu razinu obrane i to daje rezultate. Giriček i Petrenko pogađaju dvije bitne lopte, pa CSKA mirnije diše. Zadar na kraju susreta tek uspijeva ubažiti poraz.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Giriček sa 28, Turkcan je ubacio 19 (i dodao čak 18 skokova) a Petrenko 18. Zadrane je na listi strijelaca predvodio Grgat sa 21 košem, dok se Perinčić pridodao sa 18. Za razliku od Poljaka u redovima CSKA, novo je pojačanje Zadra, Bocevski, odigrao vrlo solidno. Za nepunih 18 minuta ubacio je 10 poena (100 posto šut), te pridodao 6 skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Hrvoje Vlašić, trener Zadra: "Više nemamo nikakve šanse za drugi krug, no moramo se truditi igrati svaku večer što bolje. Euroliga je veliko natjecanje i igrati ćemo čvrsto do kraja."
Valerij Tihonenko, trener CSKA: "Najvažnije je da smo pobijedili. Iako je bilo vrlo napeto, na licima sam igrača vidio samopouzdanje."

Gordan Giriček (CSKA): "Naša pobjeda kroz cijeli susret ozbiljnije nije dolazila u pitanje. Zadar je igrao opušteno i vrlo dobro."
Ivan Grgat (Zadar): "Mislim da je CSKA u potpunosti zaslužila ovu pobjedu."