TŠK - H. dragovoljac: 0:4 poniženje za najavu proljetnog dijela

Karlo Dževerlija, Branimir Korać • subota, 23.02.2002.

U susretu 19. kola 1. HNL nogometaši Hrvatskog dragovoljca potpuno zasluženo su slavili u Sisku protiv slabog TŠK-a rezultatom 4:0. Od samog početka susreta "dragovoljci" su igru preuzeli u svoje ruke, TŠK nije mogao parirati niti u jednom segmentu igre. Konfuzna obrana, bezidejni vezni red i nezainteresirani napadači nisu mogli bolje od ovoga.

Prva prilika i odmah pogodak. Bernard Gulić dobio je jednu loptu na desnoj strani šesnaesterca domaćina, pokušao centrirati u sredinu, ali mu lopta prelazi preko noge i vara loše postavljenog vratara Miškovića, te ulazi u vrata. TŠK preuzima inicijativu i u 29. minuti ima najveću šansu kada Ferenčak loba Čavlinu i pogađa gredu, a Bobinec odbijenu loptu sa pet metara ne sprema u mrežu. Ključni trenutak susreta dogodio se u 34. minuti kada nakon nesporazuma Davora Kunerta i Marija Miškovića loptu uzima Gulić te se spušta prema praznim vratima, ali ga vratar Mišković sustiže i ruši, a sudac Katuša potpuno ispravno daje mu crveni karton i dosuđuje kazneni udarac. Sa bijele točke siguran je Marin Lalić.

U 50. minuti Bernard Gulić nakon ubačaja Bisakua s pet metara pogađa mrežu za 3:0, a konačni rezultat postavlja Marin Lalić u posljednjoj minuti susreta. Dragovoljci su mogli pobijediti i puno uvjerljivije da su svoje šanse u pogotke pretočili Lamešić, Petričević i Gulić. Najzreliju je promašio Bernard Gulić u 71. minuti kada nije iskoristio jedanaesterac. U svakom slučaju zaslužena pobjeda Dragovoljaca, a za TŠK bojimo se, nema spasa.