Zagreb - Rijeka: "Pjesnici" šampionski

Danijel Kavelj • nedjelja, 24.02.2002.

Slika 2 od 2.

Otvorenje proljetnog dijela sezone u Kranjčevićevoj donijelo je nastavak odličnih i efikasnih igara Zagrebovih nogometaša. To su na svojoj koži osjetili i Riječani koji su oslabljeni neigranjem kapetana Mijatovića i Vidovića ispraćeni sa tri pogotka u mreži Tafre.

Prvi dio donio je vrlo zanimljiv nogomet, pa već u trećoj minuti bilježimo Olićev pokušaj iz okreta koji je otišao preko gola, a u sljedećem napadu Riječani su imali pokazat će se jedinu ozbiljniju priliku na susretu kada je Vincetićev centaršut sa desne strane domaća obrana izbila do ruba šesnaesterca odakle Meštrovićev pokušaj udarca Burčul odbija pored gola. U 10. minuti Zagreb je poveo, preko jedne uigrane akcije sa lijeve strane Olić je prošao kroz prorijeđenu obranu gostiju i odlično uposlio Krpana koji sa nekoliko metara pogađa mrežu nemoćnog Tafre.

Slika 1 od 1.

Šest minuta kasnije ponovno je Olić u glavnoj ulozi, ovaj put prolazi sa desne strane i precizno pronalazi Hasančića u šesnaestercu koji pomalo nespretno, ali neugodno puca pored gola gostiju. Sjajna igra domaćih igrača okrunjena je ponovno u 21. minuti, nakon slobodnog udarca Dure sa desne strane u petercu Riječana najbolje se snašao Hasančić koji glavom zabija za 2:0. Do kraja prvog dijela, možemo izdvojiti još Bulatov promašaj u 27. minuti nakon neuspjelog namještanja zaleđa riječke obrane, te Olićeve pokušaje koje su neutralizirali Brajković i Tafra.

U drugom poluvremenu, nismo vidjeli previše izglednih situacija, Riječani su uspostavili ravnotežu na sredini terena, međutim nisu uspijevali ugroziti Vasilja. U 80. minuti bilježimo možda i najljepšu akciju utakmice, pri čemu je opet Olić odlično proigrao Franju koji sa oko 18 metara pogađa lijevu vratnicu Tafrina gola. I samo četiri minute kasnije Olić zaključuje svoju odličnu igru još jednom asistencijom Hasančiću za konačnih 3:0.

Zlatko Kranjčar, trener Zagreba : "Rijeka se u početku čvrsto postavila, u prvih deset minuta su imali par izglednih prilika, koje nisu iskoristili. Gledajući da je ovo prva utakmica drugog dijela sezone, a u zadnje tri sezone Zagreb nije dobio ni jednu početnu utakmicu, moji igrači su pokazali karakter i želju da dobiju ovaj susret koji nam osigurava sada lakši nastavak sezone, s obzirom na rezultate naših konkurenata."

Ivan Katalinić, trener Rijeke : "Zaslužena pobjeda Zagreba, pokazali su da su odlična momčad sa odličnim pojedincima. Zagreb prvak? Do utakmice u Splitu nisam vjerovao da Zagreb može biti prvak, međutim nakon pobjede nad Hajdukom, a pogotovo i današnjom predstavom uopće ne sumnjam u takav ishod. "