Zagreb juri po naslov s osam bodova prednosti!

Bernard Jurišić, Davor Sajko, Goran Pervan • nedjelja, 24.02.2002.

Nakon (pre)duge zimske stanke, hrvatski nogometni stadioni su ponovno oživjeli. U derbiju ovog, 19. kola u Varaždinu su Varteks i Hajduk završili bez pogodaka i bez pobjednika. Ovim raspletom najviše je profitirao Zagreb, koji današnju, po svemu sudeći, prvu meč-loptu za naslov prvaka nije propustio. Kranjčarove su snage potopile Rijekine nade u Kranjčevićevoj s 3:0 i pobjegle na osam bodova za drugoplasiranim Varteksom! Prvi pogodak djelo je prinove Krpana (u 10. minuti), a dvostruki je strijelac bio Hasančić (u 21. i 84. minuti).

Dinamo je razočarao svoje navijače, odigravši u Šibeniku bez pogodaka. Imali su "modri" veliku priliku u 66. minuti susreta, ali je Vladimir Petrović propustio donijeti Dinamu tri boda zapucavši jedanesterac.

Zagreb Rijeka 3:0

U Sisku je Hrvatski dragovoljac s visokih 4:0 bio bolji od "domaćeg" TŠK-a. Po dva su pogotka postigli Gulić i Marin Lalić. Ujedno je to, trenutačno, i jedina pobjeda gostujuće momčadi u ovom kolu. Do pobjede su još došli Pomorac i Cibalia pred svojim navijačima. U Kostreni je Flego bio strijelac pobjedonosnog pogotka, dok je u Vinkovcima zahvaljujući pogocima Križanovića i Lajtmana, Cibalia došla do važna tri boda.

U Slavonskom Brodu je Slaven imao vodstvo, međutim tek minuta kada je domaća Marsonia uspjela poravnati, što je i bio krajnji rezultat. U Zadru je još jedan susret završio bez pobjednika. Bez pogodaka su remizirali Zadar i Kamen Ingrad.