Italija: Lazio tone sve dublje

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 24.09.2001.

Slika 1 od 1.

Trojka velikana zbila se na vrhu, Juventusu se nakon 4 kola s 10 bodova pridružio milanski tandem u bijegu od ostatka karavane. Doduše, uz veliku trojku "zalijepili" su se i Chievo i Bologna, no njima sigurno nije mjesto u borbi za naslov.

Juventus je u subotu izgubio svoje prve bodove, na gostovanju u Lecceu, no unatoč tome zadržali su se na vrhu. U dvoboju Vugrinca i Tudora zadovoljniji je bio Varaždinac, jer je Tudor uz dva izgubljena boda, vjerojatno izgubljen i za nekoliko sljedećih utakmica "stare dame". "Tušo" je zaradio ozljedu noge koja prijeti da ga udalji i od odlučujće utakmice naše reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv Belgije za 14 dana.

Milan je u derbiju kola nadigrao Lazio, koji tone sve dublje u talijanskom prvoligaškom društvu. Inzaghi i Laursen spustili su Laziale na 13. mjesto, a još više navijače "orlova" boli činjenica da su njihovi ljubimci u 4 prvenstvena kola postigli tek jedan jedini pogodak. Start novog trenera Lazija Alberta Zaccheronija na "njegovom" San Siru najavio mu je da će imati puno posla u poslaganju kockica u očigledno raštimanom rimskom stroju.

Inter se zadovoljan vratio s neugodnog gostovanja kod Torina, pobjedu je donio Kallon iz jedanaesterca u 73. minuti. Tako se "zamjenski" napadački tandem Kallon - Ventola pokazao uspješnim i efikasnim u iščekivanju povratka "prvog i najskupljeg napada" Ronaldo - Vieri, koji su u fazi oporavka i očekuje se njihovo spajanje u narednim kolima. Dario Šimić igrao je svih 90 minuta za Inter.

Roma se provukla do prve pobjede pogotkom novopridošlog Christiana Panuccija u 87. minuti. Kad je izgledalo da će "muka po Rimljanima" biti nastavljena, bivši desni veznjak Milana, Chelsea, Intera i Monaca spasio je akcije trenera Fabija Capella i dao "vukovima" moralni poticaj za bolji nastavak sezone. Veliku priču još uvijek priča i novajlija Chievo, koji se drži uz bok vodećima u svojoj prvoj prvoligaškoj sezoni u povijesti.

Na dnu je usamljena ostala Venezia, jedina sa sva četiri poraza u početku sezone. Tomislav Rukavina vratio se u početnih 11, odigrao je vrlo dobro protiv Bologne, no zamijenjen je već u 54. minuti. U zadnjoj minuti Bologna je postigla pogodak koji je Veneziju ostavio u mulju dna ljestvice. Ante Šerić igrao je svih 90 minuta za Veronu protiv Atalante. Od dolaska Alberta Malesanija za kormilo Verone, Šerić je standardan u prvoj momčadi. Sjetimo se - baš je Malesani inzistirao na njegovom dolasku u Parmu prije tri godine.

Rezultati 4. kola: Lecce - Juventus - 0:0, Atalanta - Verona - 1:0, Chievo - Piacenza - 4:2, Parma - Brescia - 1:0, Perugia - Udinese - 1:2, Roma - Fiorentina - 2:1, Torino - Inter - 0:1, Venezia - Bologna - 0:1, Milan - Lazio - 2:0.