Cibalia - Rijeka: Zadovoljni bodom

Hrvoje Niče • subota, 29.09.2001.

Nedostatak adekvatnih igrača uoči važnog susreta vinkovačkog prvoligaša protiv Rijeke, trener Davor Čop je popunio pozvavši veterana Gorana Meštrovića u momčad koji je s obzirom da je izvan terena bio punu polu sezonu oduševio u odnosu na mlade suigrače. Utakmice između Cibalije i Rijeke bile su u pravilu na vinkovačkom travnjaku veoma neugodne i ne previše lijepe za gledanje, a obično bi završavale bez pogodaka. Na sreću ovaj pu ih je bilo dva, no jedan je završio u domaćoj mreži na žalost malobrojnih vinkovačkih navijača.

Već u prvoj minuti Karabogdan se našao u izglednoj prilici za postizanje zgoditka, no nepreciznost je ponovno došla do izražaja kod ovog napadača. S obje strane se nastojalo doći što prije do pogotka, a velik posao imali su igrači na sredini terena. Karabogdan je opet dobio upotrebljivu loptu desetak minuta prije odlaska na odmor, no ishod je bio isti kao i na početku susreta. Ponovno je bolna točka Cibalijine igre slab napad. Čak ni dolazak na početku sezone Mladena Bartolovića, nije popravio stanje Cibalije na statistici "postignuti zgodici".

Na početku drugog dijela gosti dolaze do zasluženog vodstva. U 49. minuti veoma dobri Vincetić asistira za Matu Brajkovića kojem s male udaljenosti nije bilo teško dovesti svoju momčad u vodstvo - 0:1. U 59. minuti domaćin izjednačuje preko Tkalčevića. Pa kada napadači ne mogu zabiti gol, moraju igrači iz obrane odraditi uza sav svoj posao i njihov. Tafra je nesigurno reagirao što je veoma dobro iskoristio stoper Cibalije - 1:1.

U nastavku igra Cibalije diže se na viši nivo, a Grgić i Adžić ne uspijevaju da dovedu svoju momčad u vodstvo. Do kraja susreta ostalo je 1:1, no obećavajuća igra Cibalije da nagovijestiti dobre dane...