Engleska: Bokšić ponovno zabio, "vragovi" furiozno do preokreta

Hrvoje Niče • ponedjeljak, 01.10.2001.

Slika 1 od 1.

Hrvatski nogometni reprezentativac, Alen Bokšić ponovno je bio strijelac za svoju momčad s bijele točke. Southampton je u gostima kod Middlesbrougha u 72. minuti vodio 2:0 preko Beattiea (67) i Pharsa (72-11m). U 75. minuti glavni sudac Wiley dosuđuje kazneni udarac za domaćina, a Bokšić ga uspješno izvodi kao i u prošlom kolu protiv Chelsea. Do kraja susreta gosti su povećali vodstvo u 85. minuti preko Beattiea.

Stanićeva Chelsea niti u ovom, osmom kolu nije uspjela doći do sva tri boda. U gradskom derbiju, protiv novog prvoligaša Fulhama, gosti su nakon vodstva u 32. minuti preko Hasselbainka došli do vodstva. Bogataši iz predgrađa susjedu ruše put prema borbi za naslovom prvaka u 55. minuti preko Haysela. Do kraja susreta jedino je još Jokanović pocrvenio, no promjena rezultata nije bilo. Mario Stanić nije nastupio za svoju momčad.

Vezane vijesti

Balaban je cijeli susret između Aston Ville i Blackburna, zajedno u društvu s Ginolom promatrao s klupe. Domaća ekipa je nakon ispadanja iz Kupa UEFA od Varteksa ipak smogla snage da na svoj konto upiše nova tri boda. Leeds je uz mizeran učinak Marka Viduke ipak uspio doći do pobjede od 2:1 u gostima protiv Ipswicha. U zadnja tri susreta ove dvije ekipe Leeds je svaki put došao do sva tri boda, pa uz malo sreće i u ovom kolu. Domaćin je vodio sve do 70. minute preko Stewarta (20), a onda je robie Keane uspio dovesti svoju ekipu u vodstvo. Tragičar utakmice bio je Venus koji u 86. minuti matira vlastitog vratara, Serneia koji je do tada bio neprikosnoven.

Manchester United je u stilu prvaka i vrhunske europske momčadi protutnjao Londonom i to protiv Tottenhama koji je u prvom poluvremenu imao kapitalni rezultat od 3:0. Domaći napad ipak nije mogao nadavati golova u prvom dijelu (Richards 15, Ferdinand 25, Ziege 45), koliko ih je njihova obrana mogla primiti u drugom dijelu susreta. Kanonadu i katastrofu domaćina otvorio je Andy Cole u 46. minuti susreta, a potom su ga slijedili Blanc (58) i van Nistelrooy (72) koji dovodi Manchester do izjednačenja. Konačni egzekutori "pijetlova" bili su Veron (76) i Beckham (87).

U drugom derbiju ponovno su gosti došli do punog plijena. Liverpool je u gostima savladao Newcastle 2:0 iako u momčadi nije bilo ozljeđenog Owena. Riise u 3. minuti prekrasnim euro-pogotkom matira Givena, a u 86. minuti Murphy stavlja "točku na i" i tako uspijeva svojoj momčadi osigurati važna tri boda na veoma neugodnom gostujućem terenu gdje je i aktualni prvak Manchester United "razbio zube".