Engleska: Houllier završio u bolnici

Hrvoje Niče • subota, 13.10.2001.

Slika 1 od 1.

Ove subote je odigrano i deveto kolo engleske Premier lige. Naravno, kako to biva na Otoku, nisu svi susreti odigrani još danas već bi ishodi ostala tri susreta trebali biti poznati u nedjelju.

Odigran je jedan derbi ove subote. Liverpool je na Anfield Roadu ugostio Leeds za kojeg je nastupio i australski internacionalac Mark Viduka, no s mizernim učinkom kao i u proteklih par kola. Rezultat je do same završnice bio neizvjestan, a podjela bodova bila je najpoštenija. Gosti su došli do vodstva već u 27. minuti preko Kewella i imali su igru na koju Liverpoolovi igrači nisu imali odgovor. Dogodio se i mali incident na utakmici.

Naime, zbog zdravstvenih problema, kolima hitne pomoći, u bolnicu je prevezen menadžer Liverpoola Gerard Houllier. U drugom dijelu domaći uspijevaju nekako doći do vodstva u 69. minuti preko Murphya. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Niti blizu klupi domaće ekipe nije bio donedavni hrvatski reprezentativac Igor Bišćan koji je ovih dana predmet ismijavanja engleskih novinara zbog privatnog trenera.

Chelsea je ponovno došla do još jedne pobjede, no na žalost bez našeg Marija Stanića koji je još uvijek ozljeđen. Protiv slabog Leicestera koji uvjerljivo drži dno tablice, nije se ništa drugo ni očekivalo. Domaći su poveli preko Hasselbainka u 20. minuti iz kaznenog udarca, a pitanje pobjednika riješio je Gudjohnsen na samom kraju prvog dijela utakmice.

Manchester United ponovno odlično igra na svim poljima. Sunderland je tek u 82. minuti ublažio poraz preko Phillipsa. Varga je postigao autogol u 34. minuti, dok su Giggs (59) i Cole (66) samo povećali vodstvo za krajnji rezultat od 1:3. Niti Arsenal nije imao problema s Southamptonom u gostima. Pobjeda o 2:0 i dalje ih drži u uskim kombinacijama za prvo mjesto. Francuska kombinacija Pires i Henry ponovno je bila dobitna za Arsene Wengera. Middlesbrough je uspio doći do jednog boda protiv Charltona, u veoma nezanimljivoj utakmici Alen Bokšić je odigrao cijeli susret i pobrao visoke ocjene engleskih novinara.