Engleska: Newcastle bolji od Manchestera

Hrvoje Niče • ponedjeljak, 17.09.2001.

U gradskom derbiju između Evertona i Liverpoola, gosti su briljantnom igrom došli do zaslužena sva tri boda. Naš nogometni reprezentativac Igor Bišćan nije imao priliku prikazati svoje nogometno umijeće pred više od 39 tisuća ljudi. Poveli su domaćini preko Campebella već u 5. minuti, a u tim trenutcima Everton je bio i apsolutni vlasnik terena, no nakon toga iskusni Liverpool preko odličnog Gerrarda u 12. minuti stiže do izjedanačenja. U listu strijelaca još su se upisali i Owen iz kaznenog udarca, te Riise. Još je jedna znakovitost ovog susreta. Otac ponajboljeg igrača Liverpoola, Michaela Owena, žestoki je navijač Evertona...

Iznenađenje kola je svakako poraz prvaka Manchestera u gostima kod Newcastlea. Izgleda da je u redovima "crvenih vragova" veća kriza nego što se to u javnosti zna. Igrao je Manchestre dobro, čak je uspio i smanjiti vodstvo od 3:1 i držati nerješen rezultat sve do 82. minute kada Shearer donosi veoma značajnu pobjedu svojoj momčadi nad favoriziranim Manchesterom.

U drugom gradskom derbiju između Fulhama i Arsenala gosti su došli do sigurne pobjede, no ni u Arsenalu ne cvjetaju ruže, posebice zbog francuskih reprezentativaca koji su preopterećeni reprezentativnim nastupima. Od naših igrača nastupio je Balaban, no s mizernim učinkom. Viduka je sudjelovao u pobjedi Leedsa, dok je Bokšić zbog ozljede upitan ne samo za svoj klub, već i za odlučujući reprezentativni susret s Belgijom.

Rezultati 5. kola: Aston Villa - Sunderland 0:0, Bolton - Southampton 0:1, Derby - Leicester 2:3, Everton - Liverpool 1:3, Fulham - Arsenal 1:3, Middlesbrough - West Ham 2:0, Newcastle - Manchester Utd 4:3, Charlton - Leeds 0:2, Tottenham - Chelsea 2:3, Ipswich - Blackburn 1:1.