Engleska: Bokšić strijelac u posljednjoj minuti

Hrvoje Niče • nedjelja, 23.09.2001.

Slika 1 od 1.

Alen Bokšić vratio se nakon višetjedne stanke nogometu u fantastičnom stilu. Pogotkom u gostima protiv Chelsea u 90. minuti s bijele točke vratio je svojoj momčadi nadu u ostanak u elitnom društvu nakon brojnih posrtanja. Domaća ekipa je preko Hasselbaink povela već u trećoj minuti, a u 37. minuti isti igrač povisuje vodstvo svoje momčadi.

U drugom dijelu pada igra Chelsea za koju nije igrao naš internacionalac Mario Stanić, pa u 61. minuti Stockdale smanjuje vodstvo domaće ekipe na 2:1. U devedesetoj minuti Le Saux nepotrebno igrarukom u vlastitom kaznenom prostoru zbog čega sudac Styles opravdano pokazuje na kazneni udarac. Alen je loptu poslao u jednu stranu, a nes(p)retni Ed de Goey "odletio" je u drugu stranu.

Leeds je uvjerljivom pobjedom od 3:0 nad Derbyem došao do važnih bodova koji su ga smjestili na čelo tablice. Harry Kewell bio je dvostruki strijelac za Leeds, dok je Bakke postigao gol već u osmoj minuti. Kod gostiju odlični je bio vratar Oakes koji ih je spasio potpune sramote. Za domaću ekipu je nastupio i Mark Viduka, no bez većeg učinka, što je rezultiralo veoma malom ocjenom u engleskom tisku. Nakon dugo vremene strateg Liverpoola ukazao je priliku Igoru Bišćanu koji nije zadovoljio ono što se od njega tražilo. Kako posljedicu dobio je veoma nisku šesticu. Liverpool je ipak pobijedio 1:0 Tottenham i to pogotkom Litmanena u 57. minuti.

Nakon prošlotjedne bijedne igre protiv Newcastela i poraza od 4:3, Manchester je u ovom šestom kolu pregazio Ipswicha pred prepunim Old Traffordom. 67,551 gledatelja uživalo je u pogocima Johnsena, Solskjaera (20. i 90. minuta), te Colea. Dok je Manchester popravio loš dojam koji je ostavio protiv Newcastlea, Newcasle je urušio rastući ugled visokim porazom od 3:0 u Londonu protiv West Hama.

Rezultati 6. kola: Arsenal - Bolton 1:1, Sunderland - Charlton 2:2, Liverpool - Tottenham 1:0, Leicester - Fulham 0:0, Blackburn - Everton 1:0, Manchester United - Ipswich 4:0, West Ham - Newcastle 0:0, Chelsea - Middlesbrough 2:2, Leeds - Derby County 3:0.