Triglav os. - Budućnost: Odluka u posljednjoj četvrtini

Igor Dragozetić • petak, 28.12.2001.

U odogođenom susretu 11. kola Goodyear lige, Triglav osiguranje bilo je blizu novoga uspjeha. No katastrofalnom igrom u posljednjoj četvrtini prosuli su sve što tijekom cijeloga susreta stvarali, te su uvjerljivo poraženi od podgoričke Budućnosti.

Domaćini odlično započinju utalmicu i u šestoj minuti susreta dolaze do 13:7. Serijom 13:2 gosti okreću rezlutat u svoju korist. Nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 17:20. Već dio druge četvrtine prolazi u izjednačenoj borbi, a zatim u posljednje četiri minute Riječani u potpunosti vladaju igrom, napravivši seriju 14:2 preuzimaju vodstvo, te na poluvrijeme odlaze s tri poena prednosti (49:46).

U trećoj dionici susreta "bijeli" su imali priliku riješiti pitenje pobjednika. U 36. minuti, gostujući kapetan, Vukčević, čini prekršaj. Zbog reakcije na sučevu odluku sudi mu se tehnička pogreška, što je izazvalo burnu reakciju trenera Kadije koji također dobiva tehničku, a naposljetku biva i isključen. Baždarić sigurno izvodi svih pet slobodnih bacanja i odvodi svoju momčad na dvanaest poena prednosti (66:54). Gosti se usprkos svemu ne predaju, te smanjuju zaostak i u posljednju četvrtinu se ulazi s rezultatom 72:66.

U posljednjih deset minuta igra Triglav osiguranja se raspala. Budućnost je lako dolazila do koševa i još lakše zaustavljala neiventivne napade domaćina. U 38. minuti Riječani ne koriste svoju posljednju priliku. Štemberger, u želji da što prije započne napad, baca loptu prema nespremnom Baždariću od kojega se lopta odbija u aut. Nakon što su gosti iskoristili poklon i zabili koš, riječka četvorka, brzopleto, se zabija pod protivnički koš, te olako gubi još jednu loptu. Gosti su utakmicu rutinirano priveli kraju i odnijeli sve bodove sa sobom u Podgoricu.

Još jednom se pokazalo da Triglav osiguranje ima premali raspon igrača. Rezultat svega je pad koncentracije i snage u posljednjim trenucima utakmice. Najbolji igrač "bijelih" ponovno je bio Marino Baždarić s 38 postignutih poena. Vrlo dobro je odigrao Andrej Štimac, dok se u tragičara susreta pretvorio Siniša Štemberger. U redovima Budućnosti, prvo ime je bio bivši "cibos" Aleksandar Okunsky, te raspoloženi Dejan Radonjić. Riječani će imati za čime žaliti jer krajnji rezultat, i manjak od deset poena nisu realni pokazatelj zbivanja na utakmici.