Zamet - Brodomerkur: Riječani iščupali bod

ZAMET CROTEK: Misovski, Stevanović, Saršon, Ljubanović 4, Hrvatin 1, Šunjić, Mavrović, Uzelac 1, Batinić 7 (2), Mesarov 4, Horvat, Franić 4 (1), Barić, Matošević

BRODOMERKUR: Blažičko, Uvodić, Mustapić, Grgić 2, Gudić, Pongračić 1, Vukić 2, Boban 10 (3), Gulin, Valčić, Miljak, Budić Leto 3, Anušić 2, Vuković 1 Sedmerci: Zamet Crotek 9 (3), Brodomerkur 3 (3)
Isključenja: Zamet Crotek 16 minuta, Brodomerkur 16 minuta
Crveni karton: Vukić (Brodomerkur)

Zamet Crotek je, napokon, nakon trećega odigranog kola došao do prvog boda. U teškoj utakmici protiv Brodomerkura, došli su do remija u posljednjim sekundama pogotkom Mesarova.

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao gostima. Igra Riječana bila je nepovezana i puna grešaka te je pravo čudo kako Brodomerkur nije otišao na odmor s više od jednog pogotka prednosti. Zamet Crotek koristi početnu zbunjenost Splićana te u 40. minuti dolazi do vodstva 12:11. Tada domaćini ponovno padaju te Brodomerkur preuzima prednost te dvanaest minuta prije kraja dolazi na četiri pogotka prednosti (16:12). S obzirom na dotadašnju igru domaćina očekivalo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, ponajviše zahvaljujući mladome Batiniću Zamet se vraća u meč te u posljednjih četrdeset i pet sekundi ulazi s pogotkom zaostatka (20:21). Gosti ne koriste slijedeće napad, situaciju im je dodatno otežao nervozni Vuković nasrnuvši na Šunjića. S dva igrača više u terenu riječka je momčad uspjela izvući neriješeni rezultat na samome kraju utakmice.

Zamet Crotek je osvojio bod, no igra momčadi nije obećavajuća. Najbolji domaći igrač nedvojbeno je Batinić koji je povukao momčad u ključnim trenucima. Gosti imaju za čime žaliti, te njihova eventualna pobjeda nikako ne bi bila nezaslužena. Kod Splićana najzapaženiji je bio vratar Blažičko koji je fantastično branio. Slijedeća destinacija Riječana je Varaždin, dok će Brodomerkur u narednome kolu dočekati Karlovac.