Bundesliga: Živković strijelac protiv Stuttgarta

Davor Sajko • nedjelja, 21.10.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon 10. kola na čelnu se poziciju Bundeslige probio Bayern. Sigurnom pobjedom nad Kaiserslauternom Bavarci su osigurali tri boda vrijedna vodeće pozicije na tablici. Već je nakon prvih 45 minuta Bayern ima visokih 3:0, da bi u nastavku s po jednim pogotkom na obje strane završio susret s 4:1. Robert Kovač je u pobjedi svoje momčadi susdjelovao svih 90 minuta.

Bayer je također nastavio s pobjedama. Protiv Stuttgarta su "apotekari" slavili s 4:1, iako je Stuttgart poveo u 10. minuti pogotkom Ganeae. Nastavak je pripao Bayeru, a strijelac drugog pogotka za Bayer bio je hrvatski reprezentativac Boris Živković. Osim Živkovića koji je odigrao cijeli susret, Jurica Vranješ je također dobio priliku cijeli susret, dok je Brdarić u igru umjesto Kirstena ušao osam minuta prije kraja susreta. Na suprotnoj je strani Zvonimir Soldo u dresu Stuttgarta odigrao svih 90 minuta.

"Zehcigeri" su nakon smjene svog dugogodišnjeg trenera, Loranta, krenuli porazom. Bolje je u 10. kolu bio Schalke pobjedivši s minimalnih 1:0. Filip Tapalović je igrao do 59. minute kada je umjesto njega ušao legenda njemačkog nogometa Häßler.

St. Pauli je "pregazio" goste iz Cottbusa. S četiri pogotka u mreži Energija je završio susret u Hamburgu. Prvenstveno zahvaljujući odličnim obranama Tomislava Piplice Energie je kući otišao sa "samo" četiri pogotka. U dresu domaće momčadi standardno je na vratima branio Tihomir Bulat.

U pobjedi Herthe nad Werderom mladi je Šimunić dobio priliku odigrati cijeli susret. Početno rano vodstvo domaćih (6. min) još su brže poravnali gosti (7. min), međutim Goor i Rehmer osigurali su pobjedu Berlinčanima. U gostujućem sastavu Banović je ušao u 74. minuti umjesto Verlaata.

Rezultati: Nürnberg - Borussia (M) 1:2, Bayer - Stuttgart 4:1, Bayern - Kaiserslautern 4:1, Hansa - Köln 3:0, Schalke - 1860 München 1:0, St. Pauli - Energie 4:0, Hertha - Werder 3:1, Borussia (D) - Freiburg 0:2, Wolfsburg - Hamburger 0:1