Bundesliga: Bayernu i Bayeru pobjede u gostima

Davor Sajko • nedjelja, 28.10.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon ovog vikenda u poretku njemačke Bundeslige nije došlo do promjene. Vodeći je dvojac Bayern i Bayer neokrznut prošao svoja gostovanja. Bavarci su u Kölnu s dva pogotka Pizarra došli do nova tri boda i tijekom cijelog susreta nije bio upitan pobjednik. U pobjedi aktualnog njemačkog prvaka cijeli je susret odigrao Robert Kovač. Borussia Dortmund je kao i Bayern uspješno apsolvirala gostovanje u Cottbusu. Tek krajem susreta pogoci Rickena i Amorosa donijeli su radost navijačima Borussije. Tomislav Piplica je standardno bio na vratima Enerigije, a Bruno Akrapavić je dobio priliku svih 90 minuta.

Dugo je Werder "lomio" Wolfsburg da bi 11 minuta prije kraja susreta to uspjelo Bodeu za minimalnu pobjedu domaćina. Dva su hrvatska U-21 reprezentativca imala priliku sudjelovati u pobjedi Werdera. Ivica Banović ušao je u 62. minuti umjesto Tjiukuzua, dok je Ivan Klasnić u igru ušao deset minuta kasnije umjesto Ernsta.

"Apotekari" su "zehcigerima" vodstvo prepustili tek dvije minute. U 31. minuti je Häßler postigao vodeći pogodak za "zehcigere", međutim dvije minute kasnije Bayer je poravnao rezultat, a u završnim minutama iako s igračem manje osigurali su tri boda. Dvanaest minuta je bilo potrebno Bayeru za tri pogotka, Placente (78), Schneider (84), Neuville (90). Filip Tapalović je za 1860 München odigrao cijeli susret, dok je na suprotnoj strani Jurica Vranješ umjesto Bastürk ušao u osam minuta prije kraja susreta, a Boris Živković je zamijenio Kirstena u 70. minuti.

Zvonimir Soldo je u pobjedi svog Stuttgarta sudjelovao svih 90 minuta. Na suprotnoj je strani na vratima stajao Tihomir Bulat iako je bilo najava da neće nastupiti zbog ozljede. Berlinska je Hertha slavila u Nürnbergu protiv istoimenog domaćina. Mladi Šimunić odigrao je svih 90 minuta.

Rezultati: Kaiserslautern - Schalke 0:0, Köln - Bayern 0:2, Cottbus - Borussia (D) 0:2, Borussia (M) - Freiburg 2:2, Werder - Wolfsburg 1:0, 1860 München - Bayer 1:4, Stuttgart - St. Pauli 2:0, Nürnberg - Hertha 1:3, HSV - Hansa 0:1