Engleska: Bokšić ponovno zabija

Hrvoje Niče • subota, 27.10.2001.

Slika 1 od 1.

Hrvatski nogometni reprezentativac, Alen Bokšić ponovno je postigao zgoditak za svoju momčad. No, taj gol kojeg je Alen postigao već u devetoj minuti nije bio dovoljan niti za bod Middlesbroughu, iako je "Boro" imao prednost od 1:0 u gostima nad Tottenhamom sve do 58. minute kada je iz kaznenog udarca Sheringham doveo "pijetlove" do izjednačenja. Pobjedonosni pogodak, za 2:1 postigao je Ferdinand u 61. minuti.

U derbiju ovog kola između Manchester Uniteda i Leeds Uniteda nije bilo pobjednika, kao ni golova sve do 77. minute kada je Viduka doveo svoju momčad u vodstvo, te se ti pogotkom uspio vratiti iz duge golgeterske krize. Da gosti ne pobjede pobrinuo se "specijalist za zadnje minute" ili kako ga još zovu "ubojica dječjeg lica" Solskjaer u 89. minuti, te tako spasio "crvene vragove" od još jednog poraza na domaćem travnjaku -1:1, no Leeds s ovim rezultatom ostaje i dalje jedina neporažena momčad u ligi.

Arsenal s gostovanja kod Sunderlanda na Stadionu svjetla nije uspio doći do pobjede, no ne i do boda. Gosti su poveli preko Kanua u 40. minuti, no za miroljubivih 1:1 pobrinuo se Schwarz u 54. minuti. Liverpool je u gostima protiv Charltona rutinski uspio doći do pobjede od 2:0. Redknap u 14. minuti, te Owen u 43. minuti bili su jamac za sigurnu pobjedu. Igor Bišćan ponovno nije bio niti na klupi Liverpoola.

Kao ni Balaban koji nije nastupio za Aston Villu koja je uz teške muke na domaćem terenu ipak došla do pobjede od 3:2 nad Boltonom. Poveli su gosti preko Rickettsa već u 1. minuti, no to iznenađujuće vodstvo domaći smanjuju u 12. minuti preko Angela. Vassell je u 42. minuti povećao vodstvo Ville na 2:1, dok je angel ponovno bio strijelac, ovaj puta s "bijele točke". Da bi zakomplicirao završetak utakmice pobrinuo se ponovno Ricketts u 74. minuti smanjivši vodstvo na 3:2, što je ujedno bio i konačni rezultat na utakmici. Aston Villa je tom pobjedom zasjela na sami vrh ljestvice s utakmicom više od Liverpoola koji je može prestići u slučaju pobjede.

Od ostalih rezultata treba spomenuti gostujuću pobjedu "svraka" nad Evertonom od 3:1. Za Newcastle gosti su bili Bellami (18), Solano (48), te Acuno (85), dok je za domaćina jedini zgoditak postigao Weir u 50. minuti. Fulham je uspio doći do druge ovosezonske pobjede, as žrtva je bila Southampton. Pobjedu od 2:1 osigurao je Malbranque golovima u 24. i 32. minuti, dok je za goste jedini strijelac bio Beattie, također u 32. minuti.

Rezultati: Manchester United - Leeds 1:1, Sunderland - Arsenal 1:1,Tottenham - Middlesbrough 2:1, Fulham - Southampton 2:1, Charlton - Liverpool 0:2, Everton - Newcastle 1:3, Aston Villa - Bolton 3:2; Ipswich - West Ham 28.10.2001, Derby County - Chelsea 28.10.2001, Blackburn - Leicester 29.10.2001.