Engleska: Manchester poražen kod kuće, Arsenal jedva

Hrvoje Niče • subota, 20.10.2001.

Slika 1 od 1.

Bolton odnio bodove s Old Trafforda

Manchester je ovaj vikend propustio priliku da zasjedne na vrh ljestvice, izgubivši kod kuće od Boltona, velikog iznenađenja s početka sezone. Teško tko je vjerovao da će Bolton doći do boda na prepunom Old Traffordu, a kamoli do punog plijena. Veron je "crvene vragove" dobveo u vodstvo u 25. minuti i tada su stvari izgledale idilično, no deset minuta kasnije Nolan dovodi Bolton do izjednačenja. Manchester nastoji doći do pobjede, no otvaraju se tada brojne rupe u domaćoj momčadi što odlično koristi Ricketts u 83. minuti i osigurava svojoj momčadi pobjedu. Sir Alexu uopće u ovim trenucima nije lako nakon drugog uzastopnog poraza na domaćem terenu u nekoliko dana, da podsjetimo, Manchester je izgubio i od Deportiva u srijedu.

Vezane vijesti

Topnici zadovoljni i bodom

Ni Arsenal nije puno bolje prošao, naravno, sve ovisi iz kuta iz kojeg to gledamo. Blackburn je poveo u 41. minuti preko Gillespiea, no sve na početak vratio je Robert Pires u 48. minuti. Tekla je 52. minuta kada je Bergkamp doveo svoju momčad u vodstvo, ali slavlje je trajalo samo tri minute jer je Dunn doveo svoju momčad u izjednačenje. Henry je u 79. minuti donio novo slavlje "topnicima", no u samom finišu utakmice Dunn dovodi svoju momčad u novo vodstvo za konačni rezultat od 3:3.

Liverpool pregazio Leicester u gostima

Leicester i dalje čvrsto drži dno ljestvice "zahvaljujući" nezaustavljivom Liverpoolu koji je protutnjao u doslovnom smislu kroz Filbert Street. Hattrick Robiea Fowlera (4., 43., 90. minuta) bio je dovoljan za visoku pobjedu od 4:1, a to je nadopunio I Hyypia u 11. minuti. Počasni pogodak za domaćina postigao je Wise u 58. minuti. Hrvatski internacionalac Igor Bišćan nije bio niti blizu klupe Liverpoola.

Schmeichel zabio Evertonu

Od ostalih rezultata svakako treba spomenuti Evertonovu pobjedu od 3:2 na Aston Villom. Everton je sve do kraja susreta vodio rezultatom 3:1 (golove su postigli Watson 30., Radzinski 58., Gravesen 61., te Hadji u 68. za goste ), ali je tu pobjedu smanjio na samom kraju susreta gostujući vratar Peter Schmeichel fantastičnim volejom. Kao i Bišćan, ni Balaban nije bio na klupi svoje momčadi... West Ham je pobijedio Southampton 2:0 (Kanoute 52. i 80. minuta), dok su Derby Country i Charlton podijelili bodove rezultatom 1:1 (Ravanelli 15. minuta, te Euell u 73. minuti za 1:1). Ni Sturpar nije ove subote branio boje svoje momčadi zbog -ozljede.

Sutra će snage odmjeriti Vidukin Leeds protiv Stanićevog Chelsea. Fulham će nastojati doći do važne pobjede protiv Ipswicha. U nedjelju će se odigrati još jedan derbi i to između Newcastle i Tottenhama. Middlesbrough u ponedjeljak kod kuće oćekuje Sunderland.