Italija: Ključeve vrha drži - Chievo!

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 22.10.2001.

Slika 1 od 1.

Chievo je i dalje živuća senzacija talijanske Serie A. Mali klub iz Verone, debitant u elitnom talijanskom društvu nikako da "pukne", prema svim očekivanjima i predviđanjima, dapače, sedam dana će držati ključeve vrha, a u leđa mu s pristojne distance gledaju velikani Milan, Inter, Juventus, Roma. Pobjedom protiv Parme, a uz poraz Intera u gradskom derbiju, Chievo je pretekao Milaneze na vrhu i tako ušao u najljepši tjedan svoje povijesti.

Veliki milanski derbi ispunio je očekivanja, šest pogodaka, rezultatski obrati, lijep nogomet, svega je bilo u 90 minuta na San Siru. Poveo je Inter preko Ventole u 13. minuti, no "gosti" su uzvratili "pokerom" i to u samo 18 minuta razmaka. Izjednačio je Shevchenko u 59., Contra je donio 1:2 samo dvije minute kasnije, Inzaghi povisio u 66., a pečat udario ponovno Shevchenko u 77. minuti. Interu je preostao samo počasni pogodak Kallona u posljednjoj minuti i prepuštanje čela Chievu. No, možda i još važnije - ispuštanje kakve - takve prednosti koju su crno - plavi stekli pred "pravom" konkurencijom u prvih 6 kola, jer ipak je svima jasno da Chievo na kraju sezone neće biti na mjestu na kojem je trenutno.

Juventus je i četvrto kolo u nizu bez pobjede, u subotnjem derbiju protiv racionalne Bologne (gol razmila 4:3) odigrali su bez golova i bez Tudora. Zato je turbo pogon upalila Roma, kojoj se stroj čini se puno bolje podmazao negoli onaj njihovih gradskih rivala Laziala. Roma je pregazila Lecce i potpuno se vratila u poziciju s koje može računati na obranu titule. Sijevalo je sa svih strana po golu Chimentija, Totti je bio strijelac dvaput, Samuel, Candela i Batistuta dodali su po jedan pogodak. Davor Vugrinec igrao je svih 90 minuta za Lecce gotovo neprimjetno.

Lazio i dalje muku muči s napadom, ni na gostovanju kod posljednjeplasirane Venezije nisu uspjeli postići zgoditak. Domaćini su tako nakon Milana, ostali neporaženi i od druge velike momčadi u 7 dana, nakon što su u početku nanizali 5 uzastopnih poraza. Tomislav Rukavina ušao je u 66. minuti, Mario Cvitanović nije bio ni na klupi. Strmoglavi pad doživjela je Fiorentina, u Firenzi je slavila Verona za koje je svih 90 minuta vrlo dobro igrao Ante Šerić.

Rezultati 7. kola: Bologna - Juventus - 0:0, Atalanta - Udinese - 1:5, Chievo - Parma - 1:0, Fiorentina - Verona - 0:2, Piacenza - Brescia - 0:1, Roma - Lecce - 5:1, Torino - Perugia - 1:0, Venezia - Lazio - 0:0, Inter - Milan - 2:4.