1:0 - Domjanić (42, Kelemen); 2:0 – Ribić (80, Domjanić)
-

Gusić, Olujević.
Gusić (72. minuta- drugi žuti)
Igrač utakmice: Josip RIBIĆ

Jesenji poljoprivredni posovi (prvenstveno u vinogradu), te istovremeno odigravanje još nekih niželigaških utakmica (Sloga, Omladinac), razlog su što je tek oko tisuću gledatelja došlo pozdraviti Čakovčane nekon trijumfa u Osijeku. Veličani su u Međimurje došli s jednom željom – ne izgubiti, a kako se pokazalo vrlo lagano su mogli i povesti u prvom poluvremenu.

Prigode za Kamen-Ingrad propustili su Olujević, koji je nakon kornera, sam pred vratarom domaćina, sa samo nekoliko metara zakomplicirao te Darmopil koji je pogodio vratnicu. Kako se primicao odmor domaćini su, nakon lošeg otvaranja, igrali sve sigurnije, a premoć su okrunili i pogotkom u najbolje vrijeme, ili najgore ovisi iz kojeg se kuta gleda. Samo nekoliko minuta prije kraja prvog dijela strijelac je bio Željko Domjanić, nakon što je Hucika osvojio loptu na sredinu, a Kelemen odlično uposlio centarfora Čakovca.

U nastavku smo očekivali agresiju gostiju, ali Čakovčani su bili ti koji su počeli igrati bolje. Usprkos činjenici da je u 49. minuti Popović bio u sudaru sa Perićem i dojma smo da je sudac mogao suditi najstrožu kaznu. Bila je to jedna od onih, 50-50 situacija, bolje rečeno jedna od onih situacija koje spadaju u slobodno sudačko uvjerenje. Nešto kasnije okvir gola pogađaju i Čakovčani, Josip Ribić, glavom nakon kornera. Domaćini su kontrolirali igru, prijetili polukontrama, ali nisu postigli pogodak.

Na drugoj strani opet je u centru pažnje Alojzije Šupraha. Joško Popović je probio stranu te uputio povratnu loptu prema svojim igračima. Tu su u duelu Kelemen i Gusić, Kelemen odnosi loptu od braniča Kamena, iskusni Gusić pada, a Šupraha, na čuđenmje svih sudi jedanaesterac. Loptu uzima kapetan Ivica Olujević, puca, no Ilica Perić brani njegov udarac. Samo minutu kasnije, u 72. minuti, Gusić gubi živce te gura vratara Čakovca. Bio je to njegov drugi žuti karton, ali i signal da je utakmica za njegovu momčad vjerojatno izgubljena. Jer, niti veće momčadi od Veličana teško se mogu vratiti nakon promašenog jedanaestarca i crvenog kartona.

Domaćini to koriste u 80. minuti, kada igrač utakmice, Josip Ribić, na dodavanje Domjanića, postavlja na 2:0. Bio je to i konačni rezultat susreta, a mora se priznati da je pobjeda Čakovca mogla biti i izraženija da su Domjanić u nekoliko navrata te Kelemen na samo kraju susreta bili precizniji.

Ipak, i 2:0 je bilo više nego dovoljno za pobjedu Čakovca, koju su nogometaši Rajka Magića izborili prvenstveno dobrom igrom u nastavku utakmice. Gosti mogu žaliti za promašenim, ali mora se priznati i “poklonjenim”, jedanaestercom te nesmotrenošću iskusnog Gusića, koji je svojim potezom pokopao sve nade Kamen-Ingrada.