NBA: Jordanova najgora partija u karijeri

Bojan Poturica • petak, 28.12.2001.

Slika 2 od 2.

Michael Jordan odigrao je najgoru utakmicu svoje karijere. U 25 minuta provedenih na parketu Jordan je uz šut 2-10 ubacio samo šest koševa što je najniže u njegovoj karijeri. Tako je prekinuo niz od 866 utakmica u kojima je zabio dvoznamenkasti broj koševa. Naime Jordan je prije ove utakmice samo jednom zabio jednoznamenkasti broj koševa i to osam protiv Clevelanda. No u uopće nije bio zabrinut za sebe već za igru Wizardsa koji su sa 108:81 pregaženi od strane Pacersa. "Znao sam koliko sam zabio. No nisam ovdje da lovim bilo kakve individualne rekorde. Da smatram da je to bitno otišao bih do Douga i rekao da se želim vratiti u utakmicu", rekao je MJ koji nije igrao cijelu zadnju četvrtinu.

Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena. Wizardsi igraju bez dva startera Christiana Laettnera i Ripa Hamiltona i sada momčadi mogu bez problema udvajati i utrajati MJ-a. Tako je i bilo, a Wizardsi su se ponovno previše oslanjali na MJ-a te nisu igrali dobru obranu. Jalen Rose (26 koševa) zabio je više nego cijela prva postava Wizardsa (25). Tyrone Lue je sa 23 koša bio najbolji kod Wizardsa. Bruno Šundov je u igri proveo osam minuta te je ubilježio četiri koša, jedan skok i jednu asistenciju.

Slika 1 od 1.

Atlanta je ponovno slavila na spektakularan način, a Miami Heat je još jednom doživio veliko razočaranje. Hawksi su gubili sa 19 koševa razlike u drugom poluvremenu, ali su uspjeli dostići rezultat i pobijediti Heat. Jason Terry (32 koša, 5 asista i skokova, 3 ukradene lopte) i Shareef Abdur-Rahim (22 koša, 10 skokova) ponovno su predvodili jastrebe koji i dalje igraju bez ozlijeđenog Tonija Kukoča. Eddie Jones bio je najbolji kod Miamija sa 22 koša.

Gary Payton je gotovo sam pobijedio LA Clipperse. Rukavica je zabio 43 koša, a tome je dodao osam skokova i šest asistencija. Payton je u zadnjoj četvrtini zabio 20 od 32 koša Sonicsa te je najzaslužniji za 15-15 omjer. Paytona su samo dva koša dijelila da postavi novi rekord karijere (sadašnji je 44), ali je Payton u dvije prilike pri kojima je mogao šutirati dodao loptu suigraču. Corey Maggette je sa 25 koševa predvodio Clipperse.

Stephon Marbury nije bio raspoložen te je zabio samo jedan skok-šut cijele večeri, ali taj je bio za pobjedu nad Bostonom dvije sekunde prije kraja. "Što očekujete od All Star igrača? Možda neće imati dobru šutersku noć, ali kad treba zabija", rekao je Paul Pierce (33 koševa, 7 skokova), najbolji igrač Celticsa na utakmici. Shawn Marion (30 koševa, 10 skokova) predvodio je Sunse dok je veoma dobro odigrao i Penny Hardaway (20 koševa, 12 skokova, 5 asistencija).

Bullsi su doživjeli i drugi poraz od kada je otišao Tim Floyd. Osmi uzastopni poraz došao je od Dallasa koji su pak ubilježili osmu uzastopnu pobjedu. Dirk Nowitzki je za 24 koša i šest skokova bio najbolji Maverick dok je Ron Mercer (19 koševa) predvodio Bullse. Dalibor Bagarić je za sedam minuta igre odigrao odlično. Zabio je osam koševa, a tome je dodao dvije ukradene lopte.