Španjolska: Krešić debitirao pobjedom

Marko Breljak • nedjelja, 21.10.2001.

Slika 1 od 1.

Ovog je vikenda u Španjolskoj bilo nekoliko izuzetno interesantnih utakmica, debi Krešića na klupi Mallorce, novi test za Betis, teško gostovanje Barcelone, a derbi kola igrali su na Bernabeu Real Madrid i Celta.

Madrižani ove sezone, u potpunoj suprotnosti od Celte, koja i bez Bobana igra odlično te ih mnogi s pravom smatraju jednim od favoritom sezone. Real je igrao odlično, ali je Catanha “zamrznuo” Bernabeu već u 7. minuti, kada je bio najprisebniji u jednoj gužvi te sa samo metra pogodio nebranjenu mrežu. Prekrasnim lob udarcem Gutti je poravnao rezultat u 24. minuti, a 1:1 bio je i konačni rezultat. Bila je to najbolja utakmica Zidanea, odlično je funkcionirala osovina Figo-Zidane-Raul, ali gola nije bilo. Raul, Zidane, Carlos, Morientes i Solari promašivali su nemguće. Tako su na kraju Vižani prilično sretno osvojili bod na jednom od najtežih gostovanja.

Deportivo je i nakon ovog tjedna na vrhu ljestvice, a s obzirom ne remije prvih sljedbenika, još su više povećali svoju prednost. Ovo kolo ugostili su Sevillu, a nakon velike pobjede iz Lige prvaka nad Manchesterom, protiv gostiju iz Seville su se neočekivano mnogo mučili. Pobijedili su sa mršavih 1:0, golom Tristana iz 27. minute, a utakmica je bila prilično izjednačena.

Posebno interesantan bio je i trenerski debi Sergija Krešića, koji je na klupi Mallorce zamijenio Nijemca Bernda Kraussa. Krešić je u premijernom nastupu bio vrlo uspješan jer su njegovi igrači sa 3:0 svladali Rayo Valecanno. Dobro, Rayo je trenutno “fenjeraš”, ali je igra kluba sa Baleara bila znatno bolja, tečnija, nego u vrijeme kada je trener bio Krauss.

Naši igrači u ovom kolu po običaju promjenjivo. Tek je Mate Bilić ostvario punu minutažu, no niti on nije pomogao svojoj Zaragozi da ne bude uvjerljivo poražena od Valencije. Vučko je odigrao posljednjih 30 minuta, dok Leko u remiju Malage i Barcelone, nije dobio prigodu da uđe sa klupe.

Rezultati 9. kola: Deportivo – Sevilla 1:0, Las Palmas – Athletic Bilbao 1:1, Sociedad – Osasuna 2:1, Malaga – Barcelona 1:1, Betis – Villarreal 1:1, Valencia – Zaragoza 2:0, Mallorca – Rayo Valecanno 3:0, Real Madrid – Celta 1:1, Espanyol – Tenerife 2:0, Valladolid – Alaves 1:3