Italija: Veliki povratak Ronalda

Bernard Jurišić • nedjelja, 14.04.2002.

Slika 1 od 1.

Inter je još jednom "opasno živio", sve do 79. minute bio je u rezultatskom minusu kod kuće protiv Brescije, a onda ih je "u život" vratio Ronaldo, s dva pogotka u četiri minute (79. i 83.). "Il Fenomeno" je dokazao da se potpuno vratio i iako je igrao vrlo malo ove sezone - osvoji li Inter naslov prvaka ove sezone i njegov će udio biti značajan, barem zbog ovih velikih bodova. Brescia ne samo da je vodila do pred sam kraj (Guardiola iz jedanaesterca u 29. minuti), nego je i nadigrala Inter, vodila igru i napadala gotovo svih 90 minuta, no nije uspjela postići drugi gol koji bi presjekao "nerazzure". Kaznio ih je - "Fenomen", a Inter se još jednom provukao.

Roma je u svom stilu ispratila Parmu s Olimpica, pogocima Delvecchia (!) u 7., Cassana u 41. i Samuela u 46. Privremenih 2:1 donio je Lamouchi u 42. minuti, udarcem koji se odbio od Samuela i prevario Antoniolija. Capello je utakmicu počeo u iznenađujućem sastavu, postavivši u momčad trojicu napada, Delvecchija, Montellu i Batistutu. Montella ovog puta nije zabio, kao da se nekako bolje snalazi kad uđe s klupe, a "Batigol" je zamijenjen već u 14. minuti, kada ga je neoprezno i nenamjerno ozlijedio Cannavaro, volejem u lice. Ozljeda ipak nije teže naravi.

Vezane vijesti

I treći pretendent na krunu je slavio, Juventus je autogolom Chamota u 79. minuti, nakon ubačaja Del Piera, zadržao teporetske izglede za titulu, no igra im to nikako ne jamči. Teško su se nosili s neuvjerljivim Milanom, koji je utakmicu završio s 10 igrača, jer su se tijekom 90 minuta ozlijedili Contra, Serginho i Albertini.

U vrlo značajnom derbiju donjeg dijela ljestvice, Verona je ostvarila vrlo važnu pobjedu protiv Udinesea, koji će čini se s Brescijom voditi bitku za još jedno preostalo mjesto koje vodi u Seriju B. Pobjedu Veronezima donio je Frick u 33. minuti, a Udinese je u posebno teškoj situaciji, jer osim loše forme momčadi, u slijedećoj utakmici, a možda i više njih, neće moći računati na isključenog Muzzija, njihovog najboljeg strijelca (14 pogodaka). Lazio je pogotkom Castromana slavio u Firenzi, a Piacenza je iznenadila Bolognu i prilično joj umanjila izglede za hvatanje posljednjeg mjesta koje vodi u Ligu prvaka. Kuriozitet za kraj - ni jedan naš igrač nije nastupio u ovom kolu, što se već duže vrijeme nije dogodilo u Seriji A.

Rezultati 31. kola: Bologna - Piacenza - 1:2, Fiorentina - Lazio - 0:1, Inter - Brescia - 2:1, Lecce - Chievo - 2:3, Roma - Parma - 3:1, Venezia - Perugia - 0:2, Verona - Udinese - 1:0, Atalanta - Torino - 1:1, Juventus - Milan - 1:0

Tri kola prije kraja, nekako nam se Roma čini najstabilnijom i najspremnijom za uzbudljivu završnicu. No, tko se smije kladiti protiv napadačkog tandema Ronaldo - Vieri. Bez šansi nije ni Juventus, koji ima najlakši raspored do kraja. Gotovo stravičnom za sve pristalice Lazija figurira činjenica da bi baš Lazio pobjedom u zadnjem kolu protiv Intera titulu prvaka mogao pokloniti - svom najmržem neprijatelju Romi. Evo rasporeda do kraja trojke koja se bori za naslov:

INTER (65): Chievo, PIACENZA (kući), Lazio
ROMA (63): Milan, CHIEVO, Torino
JUVENTUS (62): Piacenza, BRESCIA, Udinese