Španjolska: Canizares Valenciji donio vrh ljestvice

Marko Breljak • srijeda, 06.02.2002.

Slika 1 od 1.

Niti nakon 24. kola, u Španjolskoj, stvari na vrhu nisu jasnije. Naprotiv, još se više zakompliciralo pa je tako sada prvih osam klubova unutar samo 4 boda. Klubovi koji su nakon nedjelje bili na vrhu, Celta i Real Madrid, više to nisu. Celta i Real Madrid poraženi su, a Valencia je pobijedila čvrsti Alaves te ih prestigla na ljestvici za dva boda.

Vezane vijesti

Prva utakmica 24. kola igrala se u utorak, a to je bio “galicijski” derbi, gdje je razigrana Celta na Balaidosu dočekivala “ranjeni” Deportivo. No, suprotno očekivanjima, Deportivo je dominirao te Celti dopustio da kreira samo jednu prigodu u cijelom prvom dijelu. Prvi gol postigao je Tristan, a gol je podigao mnogo prašine. Naime, kada je postigao pogodak, Tristan se nalazio u ofsajdu, pomoćni je podigao zastavicu, ali je glavni sudac priznao pogodak, primijetivši da se lopta odbila od igrača Celte, Jesulija. U nastavku su domaćini pokušavali napraviti nešto više, ali ih je pokopao još jedan pogodak Tristana, u 65. minuti.

Real je u srijedu gostovao kod Valadollida, a loša vijest bila je ta da Vincente del Bosque nije mogao računati na Zinedine Zidanea. I to je očito utjecalo na momčad iz Madrida, koju su motivirani domaćini nadigrali i zasluženo pobijedili rezultatom 2:1. Pogodak odluke postigao je Jesus, glavom nakon kornera u 89. minuti utakmice. Prije toga je Fernando u 59. minuti doveo Valadollid u vodstvo, a Morientes poravnao u 73. minuti.

Pored one utakmice u Vigu, drugi derbi 24. kola igrali su Alaves i Valencia. Obje momčadi poznate su po čvrstoj obrani pa se očekivala “tvrda” utakmica no dogodilo se upravo suproto i već do 3. minute gledatelji su vidjeli dva gola. Prvo je Astudillo glavom doveo domaćine u vodstvo već u 2. minuti, a za manje od minute, De Santos je prevario ofsajd zamku domaćina, te poravnao omjer. Loša obrana Alavesa omogućila je gostima da preko Norvežanina Carewa dođu u 27. minuti i u vodstvo.

Nakon vodstva igrači Valencije su malo primirili igru, a za Alaves je od 75. minute zaigrao i Jurica Vučko te u 88. minuti omogućio svojoj momčadi fantastičnu prigodu. Bio je u duelu sa Đukićem, a sudac je nakon jedne sumnjive situacije pokazao da je Đukić faulirao Vučka u šesanestercu, te dosudio jedanaesterac. No, Carlos Llorens, koji je pogriješio i kod gola Carewa, pretvorio se u tragičara susreta, nakon što mu je Canizares obranio jedanaesterac.

Osim Vučka značajan nastup imao je i Ivan Leko, odigravši 70 minuta za Malagu, dok je nakon odličnog starta sezone, a nakon povratka Miloševića, Mate Bilić sve više u drugom planu u Zaragozi, za koju ponovo nije zaigrao.