Španjolska: Real sedmicom na vrh

Marko Breljak • nedjelja, 10.02.2002.

Slika 1 od 1.

Izuzetno uvjerljivom pobjedom nad Las Palmasom, Real Madrid vratio se na vrh ljestvice. Na Santiago Bernabeu “kraljevi” su pomeli “otočane”, a naročito raspoložen bio je Morientes koji je ostvario neobičan pothvat – čak 5 lopti u mreži gostiju. Kraljevi su sa 43 boda poravnati na vrhu sa Valencijom, a na dva boda razmaka nalazi se galicijski dvojac – Celta i Deportivo. Barcelona ima 40 boda, a zatim slijede Athletic, Betis i Alaves, svi sa 39 bodova. Dakle, i dalje se “ludnica” na vrhu nastavlja, čak osam momčad unutar četiri boda. Prema tome u Španjolskoj i dalje ima osam kandidata za naslov.

Iako su se u subotnjim utakmicama, očekivali tradicionalno “čvrsti” ogledi između Valencije i Celte te Mallorce i Barcelone, malotko je mogao pretpostaviti da bi oba susreta mogla završiti bez pogodaka. I nedjeljna utakmica Deportiva i Villarreala završila je bez pogodaka, ako izuzmemo susret Reala i Las Palmasa (7:0) te Sociedada i Zaragoze (3:1), kolo je bilo izuzetno siromašno pogocima. Tek 7 pogodaka u osam utakmica (izuzev Madrida i Sociedada).

Interesantnu utakmicu odigrali su klubovi naših igrača Malaga i Alaves. Leko je startao za Malagu i odigrao do 71. minute, dok je Vučko ušao kao zamjena u 86. minuti. No Alaves je ponovo propustio dobru prigodu za čim manji razmak iza Reala, primivši pogodak u posljednjim trenucima susreta, a to je bio i jedini pogodak na utakmici. Naš treći “španjolac”, Mate Bilić, odigrao je posljednjih 14 minuta u porazu Zaragoze od Sociedada (3:1).

Primera division, 25. kolo: Betis - Athletic (B) 1:1, Deportivo - Villarreal 0:0, Real Sociedad - Real (Z) 3:1, Espanyol - Valladolid 1:0, Real (M) - Las Palmas 7:0, Malaga - Alaves 1:0, Osasuna - Rayo Vallecano 1:0, Tenerife - Sevilla 1:1.