Ostali sportovi

Sanja brončana, Aleks zlatni!

Bernard Jurišić • nedjelja, 14.07.2002.

Hrvatski plivači i plivačice još su jednom dokazali da imamo novu generaciju spremnu za svjetske domete. "Čudo od djeteta", 16 - godišnja Sanja Jovanović jučer je osvojila brončanu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u austrijskom Linzu u disciplini 50 m leđno, a danas je kvalitetu potvrdila još jednim ulaskom u finale. U disciplini 200 m leđno zauzela je 7. mjesto. No, danas je sjajnu utrku isplivao Aleks Puninski na 50 m delfin, ostavivši svu konkurenciju iza sebe i postavši europski prvak u toj disciplini, s rezultatom 24.57 sekundi. Danas je u finalu plivao i Mario Delač i to na 100 m slobodno, te u oštroj konkurenciji osvojio odlično 7. mjesto u Europi.