Hokej na travi: Napokon pobjeda Hrvatske

Danijel Kavelj • petak, 12.07.2002.

Hrvatska - Mađarska 3:2 (2:0)
Strijelci za Hrvatsku : Kranjčec 2 i Vučić
Žuti k.: Kranjčec

U trećoj utakmici konačno i pobjeda Hrvata! Nakon dvije teške utakmice danas smo igrali protiv Mađara, koji su ipak reprezentacija na našem nivou. U drugoj minuti kapetan Kranjčec je bio strijelac iz kaznenog kornera za naš prvi gol na turniru. Nakon toga smo prepustili sredinu terena protivniku, a mi smo se orijentirali na kontra napade. U jednom takvom se našao opet Kranjčec, spretno prevario vratara i povisio na 2:0. Rezultat je trebao osigurati mirni nastavak, ali su Mađari iskoristili incijativu i stvorili nekoliko neugodnih gužvi u našem kaznenom prostoru. Iz jedne takve su smanjili, a sredinom drugog poluvremena i izjednačili. To je nase ponovo trgnulo, te smo mi preuzeli inicijativu. U zadnjim minutama smo izborili naš četvrti kazneni korner. Uspješno ga je realizirao današnji slavljenik Vučić, "slencom" pogodivši gornji desni kut mađarskog gola koji je donio Hrvatima 3. mjesto u grupi B.

Današnjom pobjedom Hrvatska je izborila dva slobodna dana i u nedjelju će igrati za 5. mjesto.

Ostali rezultati: Francuska – Škotska 2:3, Poljska – Švedska 9:1