Igor Dragozetić • subota, 10.08.2002.

Sport Net Cup nastavljen je današnjim razigravanjem po skupinama.

Nositelji grupa Vinko i Željko Orlić te Ozren Pančić i Željko Ćurčić opravdali su očekivanja te su s maksimalnim učinkom ušli u poluzavršnicu.

Slika 1 od 2.

Drugi dan natjecanja otvoren je susretom između braće Orlić i kombinacije Hren/Sanderić. Nositelji skupine A lakoćom su došli do pobjede 2:0 (21:12, 21:12). U drugom susretu poljski par Sado/Kotodziej uvjerljivo je svladao slovensku momčad Pajenk/Pogorelić davši do znanja da na njih treba ozbiljno računati. S obzirom da su u drugome kolu ekipe V. Orlić/Ž. Orlić i Sado/Kotodzej ubilježili nove pobjede postalo je jasno da će njihov međusobni dvoboj odlučivati o prvome mjestu u skupini A. Veće iskustvo i bolja uigranost riječkih veterana donijela je prevagu te su rezultatom 2:0 pobijedili poljski par. Nakon susreta Adam Sado je, unatoč porazu, bio zadovoljan postignutim: «Nismo očekivali ovako kvalitetan turnir. Nije bilo lako, posebice u posljednjemu meču kada je do izražaja došlo iskustvo naših protivnika». U izjednačenome «utješnome» susretu za treće mjesto u skupini, Pajenk i Pogorelić pobijedili su Hrena i Sanderića.

Prvi susret skupine B započeo je iznenađenjem. Perković i Genzić uzeli su prvi set favoriziranim Pančiću i Ćurčiću. Ubrzo su stvari došle na svoje mjesto te je kutinsko-osječka kombinacija rezultatom 21:9 i 15:4 osvojila sljedeća dva seta. U drugome susretu Mrakovčić i Goran Orlić pobijedili su Polonija i Klepca te time došli do važne pobjede. S obzirom da Pančić i Ćurčić nisu u preostalim utakmicama ispustili niti set postalo je jasno da će susret Mrakovčić/G. Orlić – Perković/Genzić odlučivati o drugome putniku u polufinale. Suprotno očekivanjima dvoboj je bio lišen neizvjesnosti te su Mrakovčić i Orlić s 21:9 i 21:16 osigurali nastup posljednjega dana turnira. Svoje mišljenje o dosadašnjem razvoju natjecanja dao je Željko Ćurčić:»Zasada je dobro. Zadovoljan sam kako našom igrom tako i turnirom i samom organizacijom. Mislim da je s obzirom na promociju ovim natjecanjem dobio i otok Krk. Odaziv gledatelja je vrlo dobar, no nažalost vrijeme nas do sada nije poslužilo, ali se nadam da će se i ono popraviti».

Sutra u prvome polufinalu Vinko i Željko Orlić igraju protiv Marka Mrakovčića i Gorana Orlića, a zatim će na teren izaći Pančić i Ćurčić kojima će se suprotstaviti Sado i Kotodziej. Nakon polufinalnih ogleda, u predvečerje, saznat ćemo i pobjednika prvoga Sport Net Cupa.