Alain Motwani
90'
David Rodrigo
Slika 3 od 3.

Odlična igra protiv Belgije primamila je popriličan broj gledatelja iz svih dijelova Hrvatske na utakmicu hrvatske reprezentacije. Ovaj ogled bio je peti igran u Varaždinu, a u njemu su izabranici Otte Barića ubilježili očekivanu pobjedu, drugu u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo.

U desetoj minuti Alonso ruši Marića, a Rumunj Salomir pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač, za prvo veliko slavlje na stadionu Varteksa bio je Miki Rapaić. Kako se kasnije ispostavilo dobrih akcija i prigoda za pljesak bilo je u prvom poluvremenu dosta. Dado Pršo u tim je trenucima bio u središtu pozornosti. Imao je čak šest prigoda, a u 18. minuti, kada je napadač Monaca bio srušen, sudac se sudac nije usudio dosuditi drugi kazneni udarac. Najbliže golu bio je u 26. minuti, kada njegov udarac završio iznad gola. Hrvatska je bila prilično razigrana i rastrčana, gosti nisu prelazili centar, tako da se Stipe Pletikosa po prohladnom i vjetrovitom vremenu, morao dodatno zagrijavati.

Slika 1 od 1.

Gosti su očito bili bez ikakvih ambicija, a njihove smo prelaske preko centra mogli nabrojati na prste jedne ruke. Do kraja poluvremena vidjeli smo još idealne prigode Rapaića, Srne i Marića, no lopta jednostavno nije htjela u gol. Tribine je na noge ipak podigao Miki Rapaić, minutu i pol prije prvog poluvremena. Rapaić je odlično potegnuo svojom ljevicom slobodni udarac; lopta je u "andorskom" zidu nekoga okrznula i odsjela u gornjem desnom kutu mreže gostiju. Stipe Pletikosa prvi puta je loptu dotaknuo točno na kraju 45. minute.

Za vrijeme trajanja odmora spiker na stadionu publiku je još jednom podigao na noge, obznanivši da je utakmica Estonija - Bugarska završila rezultatom 0:0. I drugo poluvrijeme započelo je aktivno od strane Barićevih izabranika, glavom su gađali Šimić i Pršo, a Srna i Rapaić su pokušali iz slobodnjaka. No nakon uvodnog perioda igre, pritisak naše reprezentacije malo je popustio, a u 65. minuti veliko ovacije zaradio je dvostruki strijelac Miki Rapaić, umjesto koga je Barić u igru uveo Osječanina na privremenom radu u Leverkusenu, Marka Babića.

Slika 2 od 2.

U tim trenucima situacija na terenu se i malo zaoštrila, žute kartone zaradili su Tudor i Niko Kovač. Odličnu prigodu za povećanje vodstva imao je u 71. minuti Dado Pršo, no vratar Andore istaknuo se novom obranom. Do kraja utakmice gledamo ponovo premoć naše reprezentacije, no rezultat se nije mijenjao. Dado Pršo uspio je jednom loptu ugurati u mrežu, no gol je poništen.

Stadion Varteksa svi su uglavnom napustili zadovoljni. "Misija Andora" s glavnim ciljem, a to su tri boda, uspješno je apsolvirana. Radost zbog pobjede malo je umanjena žutim kartonom Tudora, ali je povećana zbog remija Bugara u Estoniji, koji nam širom otvara vrata prema vrhu ljestvice.