Španjolska: Valencia iskoristila kikseve Reala i Sociedada

Marko Breljak • ponedjeljak, 17.02.2003.

U 22. kolu španjolske lige Real Madrid gostovao je kod osrednje Osasune, a Real Sociedad kod solidnog Betisa pa su mnogi očekivali smjenu na tablici, no ona se nije dogodila, jer su oba vodeća kluba poražena u tim susretima.

Betis i Sociedad odigrali su jednu «ludu» utakmicu. Sve je razriješeno u posljednjih 16 minuta, u kojima smo vidjeli čak 4 gola. Zahvlajujući pogotku Fernanda iz 15. minute, seviljski klub je vodio do 74. minute. Odlični Turčin Nihat tada s dva pogotka, u 74. i 76. minuti dovodi Sociedad u vodstvo, no Rumunj Filipescu poravnava u 86. minuti. Igrala se sudačka nadoknada, a nakon jednog okršaja Danija i Aranzabala, sudac je dosudio sumnjiv jedanaesterac za Betis. Fernando je bio siguran, i u 93. minuti donio pobjedu Betisu, važnu u borbi za Ligu prvaka.

Real Madrid nije uspio iskoristiti poraz Sociedada. Osasuna nije trebala biti tvrd orah, ali pokazalo se upravo suprotno i klub iz Pamplone odnio je na domaćem terenu sva tri boda protiv kraljevskog kluba. Već na poluvremenu Osasuna je golom Manfredinija vodila 1:0. Real nije igrao pretjerano dobro, a u nastojanjima da okrenu susret sigurno im nije pomogao niti crveni karton Luisa Figa iz 63. minute, tako da je završilo pobjedom Osasune 1:0.

To je najbolje iskoristila Valencia, pobijedivši Malagu i izjednačivši se na drugom mjestu tablice s Realom. Golove za lanjskog prvaka postigli su Sanchez i Pellegrino u drugom poluvremenu. Ivan Leko igrao je za Malagu posljednjih pet minuta.

Možemo još istaknuti da je Barcelona na Montjuicu slavila u gradskom derbiju, pobijedivši Espanyo 2:0. Golove su postigli Xavi i Cocu, oba u prvom poluvremenu.

Rezultati 22. kola: Racing - Rayo Vallecano 2:0, Celta - Recreativo 4:1, Athletic (B) - Sevilla 2:0, Alaves - Villarreal 1:0, Osasuna - Real Madrid 1:0, Atletico (M) - Mallorca 2:1, Betis - Real Sociedad 3:2, Espanyol - Barcelona 2:0, Valencia - Malaga 2:0, Valldolid - Deportivo 0:1.