NBA: Kukoč postigao 11 koševa

Marko Breljak, Bojan Poturica • utorak, 07.10.2003.

U prvoj utakmici predsezone, Kukočevi Bucksi izgubili od Memphis Grizzliesa 105:94, a naš košarkaš je u porazu sudjelovao s 11 koševa, 4 skoka i 2 asistencije...

Utakmica je igrana u Memphisu, a odmah od početka Grizzliesi su krenuli bolje, poveli 30:17 nakon prve četvrtine, a tu prednost su održavali i do kraja utakmice. Pobjedničku momčad predvorili su Gasol i Miller, obojica s 21 košem, a jednako efikasan bio je i Michael Redd u redovima Bucksa. Toni Kukoč proveo je na parketu 19 minuta, ubacivši pritom 11 koševa, ubilježivši još 4 skoka, 2 asistencije te čak 6 izgubljenih lopti.

Danas (utorak) se pripreme "zahuktavaju". Igra se osam utakmica. Svi naši igrači će imati priliku za nastup. Orlando Gordana Giričeka gostuje u Dallasu, Netsi Zorana Planinića igraju protiv Phoenixa dok će Cavaliresi Brune Šundova igrati protiv Detroita. Taj susret će biti jedan od najpraćenijih jer će se po prvi put međusobno sukobiti prva dva picka ovogodišnjeg drafta, LeBron James i Darko Miličić.

Veliku pozornost privući će susret Lakersa i Warriorsa. Kobe Bryant neće nastupiti, no bit će zanimljivo vidjeti kako će se snaći novi članovi "momčadi iz snova".