NBA: Jazz i Spursi u produžetku

Ivor Krapac • srijeda, 12.02.2003.

Nakon kratkog predaha, All Star vikenda u Atlanti, NBA momčadi sinoć su se vratile ozbiljnom poslu. Odigrano je čak 12 utakmica, najuzbudljivije je bilo u Houstonu i Portlandu, gdje su igrani produžeci, a kraj je donio slavlje gostiju - Utah Jazza i San Antonio Spursa.

Slika 1 od 1.

"Jazzeri" i dalje predstavljaju velik problem za Houston Rocketse - sinoć su, sa 103:101, uzeli 19. pobjedu u posljednjih 21 susreta... Junak utakmice bio je Matt Harpring (24 poena), koji je u posljednjim trenucima regularnog dijela, preko ruke Yao Minga, pogodio tricu za 94:94, a u dodatnih pet minuta pomogao na putu do pobjede s još dva pogotka za dva. Domaći trener Rudy Tomjanovich bio je poprilično ljut zbog izjednačujuće Harpringove trice: "Morali smo napraviti prekršaj, bila bi dva bacanja i povratak ne bi bio moguć... Velika šteta, učinili smo toliko toga dobrog, koštao nas je taj jedan propust." Legendarni dvojac Utaha opet je bio sjajan, Karl Malone s 33 poena i devet asista, John Stockton s 18 poena, 11 asista i devet skokova, a Rocketse su predvodili Steve Francis (28 poena) i već spomenuti Ming (25 poena, deset skokova).

San Antonio Spursi su najbolji ovosezonski niz, sada su na šest uzastopnih pobjeda, nastavili u Portlandu, sa 116:111 protiv Blazersa. Tim Duncan je opet bio prvi čovjek Spursa, s 36 poena, pet u produžetku, uz 15 skokova i sedam asista, a za domaće je najviše, 25, zabio Rasheed Wallace. "Veteran" Scottie Pippen (19 poena) imao je važnu ulogu u završnici - sekundu do kraja osigurao je produžetak pogodivši dva slobodna bacanja, no u dodatnih pet minuta pokvario je završnu ocjenu s nekoliko pogrešaka koje su pomogle u "bijegu" Spursa. Tony Parker (22 poena, osam asista) i Malik Rose (21 poen, 15 skokova), koji je zamijenio ozljeđenog Davida Robinsona, bili su prava pratnja nedodirljivom Duncanu.

Minnesota Timberwolvesi su, košem Wallya Szczerbiaka (21 poen, osam skokova) u posljednjoj sekundi, sa 100:98 svladali Dallas Maverickse. Vodeća momčad lige se, nakon 19 koševa "minusa" krajem prvog poluvremena, "dovukla" do neizvjesne završnice, no nisu mogli protiv Szczerbiakove "meke ruke"... MVP All Star utakmice Kevin Garnett je upisao uobičajeni double-double, 26 poena i 12 skokova, uz sedam asista, a Mavsima nije bilo dovoljno 34 poena i sedam skokova Dirka Nowitzkog.

Četvrti "triler" večeri dogodio se u Phoenixu - LA Clippersi su sa 107:106 iznenadili domaće Sunse. Gosti su odigrali sjajnu posljednju četvrtinu, a ključ je bila serija 15:2, kojom su zaostatak od šest poena, 88:94, sedam i pol minuta do kraja, pretvorili u vodstvo od 103:96, nešto manje od tri minute prije završne sirene. Elton Brand (29 poena, 11 skokova) i Andre Miller (19 poena, devet asista) su zabili po šest poena u tom razdoblju, Sunsima nisu bila dovoljna završna 33 poena Stephona Marburya...

Za kraj, dvije bilješke vezane uz hrvatske igrače. Dalibor Bagarić je u domaćem porazu Chicago Bullsa, 89:79 za Detroit Pistonse, tri minute na parketu iskoristio za dva skoka, a Bruno Šundov nije igrao u pobjedi Boston Celticsa, 82:76 u Seattleu.