Liga prvaka: Svi domaćini teško do pobjede

Tomislav Pacak • četvrtak, 20.02.2003.

Sinoć su odigrane četiri nove utakmice Lige prvaka, a prednost domaćeg terena pokazala se presudnom - iako s puno muke, svi domaćini upisali su po tri boda, a najvažnijom se čini pobjeda Reala nad Borussijom kojom su se aktualni prvaci vratili u igru za drugi krug.

U dvoboju velikana Manchester je nakon blijede igre bio bolji od "desetkovanog" Juventusa, a pobjede su zabilježili i Basel te Milan... Dugo očekivani dvoboj Manchester Uniteda i Juventusa malo je izgubio na značenju kada se saznalo da je virus gripe "pokosio" momčad Juventusa - u Torinu su ostali, između ostalih, Buffon, Thuram, Salas, Di Vaio i Zambrotta zbog gripe, te Tudor i Del Piero zbog ozljeda. Ipak, i takav "okrenjeni" Juve bio je bolja momčad od Uniteda, kojem je čini se više nedostajao jedan igrač (Veron) nego "Staroj dami" desetorica.

Počelo je idilično za domaće, već u trećoj minuti Wes Brown je nakon kornera Davida Beckhama glavom bio precizan za 1:0 Manchestera. No umjesto da to ohrabri United, ohrabrilo je Juventus koji je do kraja poluvremena bio bolja momčad, no nije znao iskoristiti svoje prilike. U drugom dijelu Manchester je zaigrao malo bolje, iako je i dalje Juve dominirao, no potvrda pobjede domaćih došla je u 85. minuti nakon briljantne akcije Beckham - Van Nistelrooy. Kapetan engleske reprezentacije savršeno je centirao, a nizozemski centrafor manirom je rasnog strijelca prebacio Chimentija za 2:0. Pavel Nedved je u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao gol za Juventus, koji je zaslužio barem bod.

U drugoj utakmici skupine D, Basel je priredio malo iznenađenje 1:0 pobjedom nad favoriziranim Deportivom. Ipak, Švicarci su dokazali da su jaki kod kuće, a znali su iskoristiti i (ne)povoljne vremenske prilike. Naime, Španjolcima zasigurno nije bilo ugodno na minus osam koliko je termometar pokazivao na St. Jacob stadionu. Jedini gol na utakmici postigao je Hakan Yakin u 30. minuti, pa su se Švicarci sada probili ispred Deportiva i samim time vratili u igru za četvrtfinale.

Milan je teže nego što se očekivalo pobijedio Lokomotiv. Jedini pogodak na utakmici djelo je Jona Dahla Tomassona u 62. minuti, koji je podsjetio navijače Milana da osim Ševčenka i Inzaghija postoje i neki drugi napadači u klubu. Real je, pak, vratio svojim navijačima vjeru u obranu naslova pobjedom nad Borussijom od 2:1. Iako je bio bolja momčad kroz cijelu utakmicu, Real je prvi kapitulirao, strijelac je nakon pola sata utakmice bio Jan Koller.

Ipak, Madrižane to nije pokolebalo, dvije minute prije kraja poluvremena Raul je bio spretan za izjednačenje, da bi u 55. minuti Ronaldo bio precizan nakon dodavanja Zidanea. Iako je postigao gol, Ronaldu je publika priredila koncert zvižduka prilikom zamjene s Gutijem, brazilski Fenomen ponovno je razočarao svojom igrom i pristupom.

Liga prvaka, srijeda 20. veljače:
Skupina C: Milan - Lokomotiv 1:0 (Tomasson 62); Real - Borussia (D) 2:1 (Raul 43, Ronaldo 55; Koller 30).

Skupina D: Manchester United - Juventus 2:1 (Brown 3, Van Nistelrooy 85; Nedved 90+2); Basel - Deportivo 1:0 (Hakan Yakin 30).