Hrvatska - Mađarska 10:9 (2:3, 3:3, 2:1, 3:2)

Suci: Rotunno (Italija) i Tulga (Turska)
Hrvatska: Vićan, Burić 1, Šimenc, Vranješ, Štritof 1, Smodlaka, Đogaš 1, Franković 2, Barač 1, Hinić 1, Fatović 3, Kobeščak, Volarević
Izbornik: Zoran Roje
Mađarska: Szecsi, Madaras, Varga 1, Kásás 3, Vari, G. Kiss 1, Benedek 2, Fodor, B. Steinmetz, Molnár, Biros 2, A. Steinmetz, Kovács
Izbornik: Denej Kemeny

U sjajnom ambijentu, praćena mnogobrojnim navijačima iz domovine, hrvatska reprezentacija plasirala se u finale ovogodišnjeg Europskog prvenstva.

Slika 1 od 1.

Nijedna od momčadi nije dograbila veću prednost, tek je na početku Mađarima uspjelo pobjeći na 3:1, a na početku treće četvrtine na 7:5, no u oba slučaja Hrvati su ih prestigli. Rezultat 7:7 značio je novi početak, kao da se igra od 0:0. Najprije je Hrvatsku doveo u vodstvo Elvis Fatović, izjednačio je Peter Biros, da bi dvije i pol minute prije kraja poentirao naš Samir Barač. Mađari se nisu predavali; pogodak daje Kásás, danas trostruki strijelac.

U posljednjoj minuti Hrvatska je imala čak dva igrača više, Mađari su poslagali pola preostale momčadi na vrata, no kroz tu "masu ruku" probila se Fatovićeva lopta. Kakva radost!

Zoran Roje, izbornik Hrvatske: "Željeli smo i zaslužili ovu pobjedu. Bili smo ravnopravni kroz cijeli susret, a na kraju koncentriraniji; zato smo i dobili utakmicu. Čestitam momčadi. Prije prvenstva mi je Vladimir Vujasinović iz Srbije i Crne Gore rekao da bi finale Hrvatska - SiCG bilo najbolje. Nisam imao ništa protiv. U nedjelju je sve moguće."

Denej Kemeny, izbornik Mađarske: "Ako ne možemo davati pogotke s igračem više, ne možemo dobivati utakmice. Naša obrana je igrala vrlo loše; primili smo kudikamo previše pogodaka."