SP U-21: Hrvatska startala porazom

Krunoslav Cukrov • subota, 26.07.2003.

Hrvatska je porazom 83:63 od reprezentacije Brazila započela svoj put na prvenstvu. Rezultat nije neočekivan budući je Brazil među najvećim favoritima za osvajanje jedne od medalja...

Hrvatske igračice pružile su jak otpor u prvoj četvrtini koja završava samo s 3 poena zaostatka (20:17), ali druga četvrtina usmjeruje utakmicu u očekivanom pravcu (48:35 za Brazil). U trećoj četvrtini naše igračice pružaju najbolju igru i dobijaju taj period igre s 21:16, ali Brazilke opet pojačavaju igru i u zadnjoj četvrtini ostvaruju prednost od 19:7. Svakako jedan od razloga ovako visokog poraza jest i razlika u skokovima (42:19 u korist reprezentacije Brazila).

Najbolje naše igračice bile su Lelas s 14 poena, Mazić s 13 i Fabbri s 12 (trice 2-3). U igru nisu ulazile Spac i Periša Martina. Najbolja brazilska igračica bila je De Souza Erika Cristina sa 17 poena, 7 skokova i 5 ukradenih lopti.

U našoj A grupi snage su odmjerile reprezentacije Češke i Republike Koreje te SAD-a i Francuske. Češka je s uvjerljivih 84:65 svladala Republiku Koreju, a posebno impresivnu igru prikazala je Manakova koja je postigla 18 poena uz 7 skokova te po jednu blokadu i asistenciju, i to sve za samo 21 minutu koliko je provela na parketu. U drugom meču reprezentacija SAD-a, usprkos minimalnom zaostatku nakon prve četvrtine (13:14), nije dopustila iznenađenje i, teže nego se očekivalo, svladala Francuskinje s 56:48.

U grupi B Argentina je s 59:42 svladala Tunis, dok je Rusija bila bolja od Kine s rezultatom 64:53. U trećoj utakmici u ovoj grupi Latvija je bila bolja od Australije s 69:58, a najbolja igračica (ujedno i najbolji strijelac prvog kola) je bila Jekabsone s postignuta 24 poena (trice 3-5), a na parketu je provela svih 40 minuta.