NBA: Kidd ponovno "koban" za Netse, Planina loš

Bojan Poturica • srijeda, 22.10.2003.

Druga utakmica koju je Jason Kidd odigrao završila je s porazom te "mrežice" s najboljim playmakerom lige u postavi imaju 0-2 u predsezoni. Zoran Planinić nije zabio niti jedan koš u 16 minuta provedenih na terenu. Toni Kukoč je sa klupe gledao pobjedu Bucksa nad Pistonsima...

Jason Kidd se vratio u momčad Netsa koji su ponovno doživjeli poraz. Iako je Kidd odigrao veoma dobro, New Jersey nije uspio svladati Knickse. Kidd je za 26 minuta ubilježio 12 koševa, devet asistencija i šest skokova. New York je predvodio Frank Williams sa 17 koševa. Zoran Planinić je odigrao 16 minuta koje nije najbolje iskoristio. Nije zabio niti jedan koš, a uknjižio je po jednu asistenciju, skok i ukradenu loptu.

Pobjedu Bucksa u Detroitu s klupe je gledao Toni Kukoč koji je propustio susret kako bi se odmorio. Šestorica igrača Milwaukeeja ubilježila su dvoznamenkasti učinak, a najviše su zabili Desmond Mason (19 koševa) i Michael Redd (18 koševa). Bucksi igraju dosta dobro u ovom pripremnom razdoblju i čini se da bi se ove sezone ponovno mogli boriti za doigravanje usprkos prijašnjim očekivanjima.

Chicago Bullsi su momčad koja bi sljedeće sezone mogla biti najveći hit na Istoku. "Bikovi" su godinu dana iskusniji, a povratak Scottieja Pippena i dovođenje Kendalla Gilla dat će Bullsima dva iskusna veterana koja znaju kako se igra na gostovanjima i na kraju susreta. Bullsi su sinoć slavili u Torontu, a predvodili su ih Eddy Curry (20 koševa za 25 minuta) i Gill (18 koševa). U svojoj drugoj utakmici za "bikove", Pippen je ubilježio devet koševa i šest asistencija što će sigurno razveseliti trenera Billa Cartwrighta. Vince Carter (23 koša, 7 asistencija, 5 skokova) je prednjačio na drugoj strani.

Rezultati - NBA predsezona, 21. listopad 2003.
Toronto Raptors - Chicago Bulls 91:94
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 86:97
New Jersey Nets - New York Knicks 82:84
Dallas Mavericks - Utah Jazz 76:92
Miami Heat - Memphis Grizzlies 82:97