A-1 košarkašice: Mursa u derbiju svladala Požegu

Branimir Korać • nedjelja, 05.10.2003.

Dvjema utakmicama prvog kola u subotu je startala A-1 liga košarkašica. Ove sezone u prvom dijelu A-1 lige sudjeluje osam klubova koje se bore za play-off u koji će se uključiti i klubovi koji se natječu u TROCAL ligi.

Košarkašku sezonu 2003./2004. u Solinu su otvorile košarkašice Salone i dubrovačke Raguse. Slavile su gošće 84:77 i potpuno zasluženo odnijele bodove u Dubrovnik. Nakon prvih deset minuta izgledalo je kako će to biti lagan posao za Dubrovčanke koje su prvu četvrtinu riješile u svoju korist 25:11, ali domaće košarkašice se polako bude i što se više bližio kraj susreta to se prednost Dubrovčanki smanjivala. Košarkašice Salone najbliže izjednačenju bile su dvije minute prije kraja susreta kada su došle na svega tri poena zaostatka. Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Polić s 22 poena te Javorčić s 19 poena. Kod gosti najefikasnije su bile Matić s 25 poena, Bilić s 19 te Vein koja je postigla 18 poena.

Derbi kola igran je u Osijeku gdje je Mursa ugostila vrlo jaku Požegu. Susret je potpuno opravdao naziv derbija kola jer je bio do posljednjih sekundi neizvjestan i izjednačen u prilog čemu govori rezultat koji je glasio 72:70 za domaće košarkašice, ali tek nakon produžetka. Rezultat regularnog dijela bio je 64:64. Kod Osječanki prva imena bile su sestre Mažar koje su kombinirano postigle 36 poena te odlična Pavetić s 19 poena. U sastavu Požežanki prva imena bila su Šoda s 26 poena te Grabovac (15 poena) i Serdar (17 poena).