Odlični Nicević i Mulaomerović

Branimir Korać • četvrtak, 09.10.2003.

Veliki broj naših košarkaša u inozemstvu nastupilo je u prvenstvenim utakmicama igranim u utorak i srijedu. U natjecateljskom pogonu bili su košarkaši u Francuskoj, Grčkoj i Španjolskoj te Turskoj.

Francuzi su na rasporedu imali utakmice drugog prvenstvenog kola. Jedan od glavnih favorita za naslov prvaka, ASVEL, bez problema slavio je protiv Gravelinesa, za koji je nastupio naš Igor Perica, 71:59. Perica je započeo u startnoj petorci i za 26 minuta provedenih na terenu postigao šest poena uz osam skokova. Zanimljiv susret odigrali su Vichy i Strasbourg. Slavio je Strasbourg 88:81, a u ovom susretu nastupila su dvojica naših košarkaša. U dresu Vichyja odličan je bio Gordan Zadravec koji je sa 16 poena i osam skokovabio prvi strijelac i skakač u domaćoj momčadi.

Hrvoje Perinčić solidno je nastupio za goste ubilježivši za 32 minute provedene na parketu deset poena uz pet skokova. Kao i ASVEL, drugi veliki favorit za naslov prvaka, PAU Orthez, također nije imao problema u susretu s Chalonom slavivši 97:79. Mate Skelin je u pobjedu PAU-a ugradio sedam poena uz dva skoka za 13 minuta provedenih na parketu. Sandro Nicević ponovo je odigrao odličnu utakmicu. U pobjedi Le Mansa nad Bourgom 69:56, Nicević je predvodio strijelce (19 poena) i skakače (12 skokova) Le Mansa. Vrlo dobar bio je i Jurica Ružić koji je u ovoj pobjedi sudjelovao s deset poena i tri skoka.

Slika 1 od 2.

Uspješni su bili i naši igrači u grčkoj ligi. Damir Mulaomerović je u pobjedi PAOK-a nad AEK-om postigao 16 poena uz dva skoka i pet asistencija. Inače, prvi strijelac PAOK-a bio je Hrvat sa slovenskom putovnicom Ivica Jurković koji je postigao 18 poena. Panathinaikos je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Ionikosa i na kraju slavio 76:65. Za Ionikos su nastupili Marko Bulić i Jurica Žuža. Bulić je u igri proveo 23 minute i postigao je devet poena, dok je Žuža za 30 minuta ubilježio poen manje.

U iznenađujuće visokoj gostujućoj pobjedi Maroussija nad Makedonikosom sudjelovao je i Ivan Grgat koji je u ovu pobjedu ugradio šest poena i pet skokova provevši u igri svega deset minuta. Peristeri je na svom terenu bez problema svladao Iraklio 89:72. Za Iraklio je nastupio Igor Miličić i ubilježio šest poena, tri skoka i četiri asistencije. U pobjedničkoj momčadi Peristerija Franko Nakić postigao je sedam poena.

Slika 2 od 3.

Pravu katastrofu doživio je Dalibor Bagarić koji je sa svojim Olympiakosom gostovao kod Arisa gdje je poražen 87:68. Bagarić je bio prvo ime gostiju, ali na terenu je proveo svega 24 minute zbog problema s osobnim pogreškama. U te 24 minute postigao je 13 poena uz šut iz igre 6-8, čemu je dodao 11 skokova od čega čak šest napadačkih. Još jedan naš košarkaš ubilježio je solidan nastup. Hrvoje Henjak je u porazu Panionisa od Ilisiakosa 77:74, postigao deset poena uz sedam skokova.

Španjolci su također igrali prvenstveno kolo. Mario Stojić je ubilježio poraz na goswtovanju Reala kod Girone 79:76. Stojić je pružio solidnu partiju postigavši deset poena uz dva skoka. Prvo ime susreta bio je Realov div Kaspers Kambala koji je postigao 25 poena uz devet skokova. Joventut Žana Tabaka i Nikole Radulovića bio je uspješniji od Stojićevog Reala pobijedivši Fuenlabradu 97:76. Tabak je u ovoj pobjedi sudjelovao s osam poena uz pet skokova, a Hrvat s talijanskom putovnicom Nikola Radulović bio je prvo ime u ekipi pobjednika s 20 poena i sedam skokova. Za iznenađenje kola pobrinula se Auna koja je na gostovanju svladala veliku Barcelonu 72:67.

U Turskoj je u srijedu igran Kup predsjednika, turska inačica Superkupa. Sastali su se Efes Pilsen i Ulker, a uspješniji su bili igrači Ulkera slavivši minimalno 68:66. U sastavu Efesa bio je i Nikola Prkačin koji je postigao devet poena. Prvo ime susreta bio je Ulkerovac Ibrahim Kutluay koji je postigao 21 poen.