Omiš jedini stopostotan

Branimir Korać • nedjelja, 19.10.2003.

Treće kolo A-1 lige košarkašica donijelo nam je jedan derbi kola te dva lokalna derbija. Nakon pobjede u trećem kolu i poraza Montmontaže, Omiš-Studenac je jedina neporažena ekipa lige.

U derbiju kola, Montmontaža je ugostila vrlo jaku ekipu Požege. U izjednačenom susretu, Požežanke su slavile 87:78. Do ključne prednosti došle su početkom drugog poluvremena i tu su prednost znalački zadržale do kraja susreta. Najefikasnije poojedinke u ekipi Požege bile su Sandra Pešić s 27 poena, Nikolina Grabovac koja je postigla 25 poena te Simona Šoda koja je dodala 17 poena. Najefikasnija 'Montažerka' bila je Salopek s 23 poena.

U dalmatinskom derbiju Omiš Studenac je svladao Salonu 72:61. Nakon odličnog početka, Omišanke popuštaju u igri i Salona se vraća u susret i u posljednju četvrtinu ulazi se s minimalnom prednošću Omiša od dva koša razlike. Posljednju dionicu susreta, Omišanke igraju onako kako znaju i mogu i pobjeda odlazi u Omiš. U sastavu gošći, listu strijelaca predvodile su Čipčić (23 poena) i Vuković (17 poena). Kod domaćih košarkašica najefikasnija bila je Javorčić s 21 poenom.

Do druge pobjede došle su košarkašice Raguse koje su na gostovanju bile bolje od Vidika Dalmostan 82:65.Kvalitetnije gošće bile su bolji protivnik i njihova pobjeda nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka. Za to su zaslužne prije svih Vrvilo koja je postigla 27 poena te Ivona Matić s 19 poena. U sastavu Vidika prvi strijelac bila je Jerent s 24 poena, a uz bok njoj bila je Šarić s poenom manje.