Favoriti startali pobjedama u Ožujsko ligu

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.10.2003.

Prvo kolo Ožujsko lige prošlo je prema očekivanjima. Favoriti su ostvarili startne pobjede, ali niti jedna momčad nije ostvarila visoku pobjedu što znači da će ovo biti izuzetno zanimljivo prvenstvo.

U derbiju prvog kola u Zgrebu su se sastali Hermes Analitica i Hiron Botinec. Slavili su košarkaši Hermes Analitice 91:79. Susret je odlučen tek u posljednjoj četvrtine, a do onda je protekao u izjednačenoj igri u kojoj su malu prednost držali košarkaši Hermesa. Najefikasniji pojedinac u domaćem sastavu bio je novopridošli igrač Goran Starčević koji je postigao 26 poena, a vrlo dobru utakmicu odigrao je i playmaker domaćih Krešimir Novosel koji je dodao 21 poen. Kod gostiju najefikasniji bili su Martin Šušnjar s 19 poena te Nino Primorac s 15 poena.

U drugom ‘zagrebačkom’ susretu Dubrava je porazila Zrinjevac 99:83. Sve je bilo gotovo već nakon prvih 20 minuta koje su Dubravaši dobili s 13 koševa prednosti, a tu prednost znalački su sačuvali do kraja susreta. Prvo ime utakmice bio je krilni igrač Dubrave Tomislav Čuljak koji je ubacio 27 poena. Dobro su odigrali i Vinko Bošnjak te David Grbešić. Kod gostiju prvo ime bio je mladi Petar Babić s 20 poena.

Novi prvoligaš Zagorje Tehnobeton, poražen je u premijernom nastupu pred svojom publikom od Triglav osiguranja 83:79. U izjednačenom susretu u neizvjesnoj završnici bolje su se snašli gosti koji su u posljednjoj četvrtini dostigli i prestigli prednost Varaždinaca od plus pet. U pobjedničkoj momčadi prvo ime bio je Milan Stegnjaić s 22 poena, a uz bok njemu bio je odlični Siniša Štemberger s 21 poenom. U domaćoj momčadi najbolji pojedinci bili su Ivan Kapov i Igor Sumić s po 19 poena.

Prošlogodišnji član Lige za prvaka, pulska Istra, izgubila je na svom parketu od Svjetlost Broda 81:73. Brođani su tijekom cijelog susreta bili bolji protivnik, a pobjedu su osigurali početkom drugog poluvremena kada su serijom koševa otišli na nedostižnih plus 14. Kod Brođana, najbolji pojedinci bili su Kristijan Ercegović (26 poena) i Marko Mandić (20 poena). U domaćem sastavu najefikasniji bili su Pulja s 21 poenom i Neven Ćuzela s 16 poena.

Šibenka je potvrdila da će ove sezone biti jedan od najvećih favorita za ulazak u Ligu za prvaka. Na svom parketu svladali su sinjski Alkar 87:76 uz odličnu igru Davora Vidačka (19 poena) i kapetana Mire Jurića (18 poena). Kod gostiju najefikasniji bili su Milan Karakaš i Tomislav Lozančić s po 15 koševa.