Mulaomerović i dalje odličan, Tomo Ružić u petorci kola

Karlo Dževerlija, Branimir Korać • utorak, 21.10.2003.

U nedjelju su igrani preostali vikend susreti u europskim košarkaškim ligama. Hrvatski košarkaši odigrali su vrlo dobre utakmice, a to se posebno odnosi na Dubravka Zemljića i Sinišu Kelečevića te Nikolu Prkačina i Tomu Ružića.

U njemačkom prvenstvu igran je samo jedan susret u kojem je nastupio naš košarkaš. Dubravko Zemljić bio je najbolji pojedinac Wurzburga u porazu kod Bamberga 95:68. Zemljić je postigao 20 poena uz šest koševa za 31 minutu provedenu na parketu.

Talijani su većinu susreta igrali u nedjelju. Avellino je na gostovanju iznenadio Lottomaticu Roma 74:71 uz vrlo dobru partiju Arijana Komazeca koji je na parketu ponovo proveo svih 40 minuta postigavši 13 poena uz četiri uspješna skoka. Jasmin Repeša upisao je novu pobjedu sa svojim Skipperom, a ovog puta je stradala Biella 90:72. U momčadi Skippera najbolji pojedinac bio je Miloš Vujanić koji je postigao 23 poena.

Malo iznenađenje priredila je momčad Terama za koju nastupa Krešimir Lončar i koja je ponizila Trst 94:73. Lončar je proveo na terenu 16 minuta postigavši četiri poena uz osam skokova. Još jednu pobjedu ostvario je klub za koji nastupa naš reprezentativac, ovog puta Snaidero iz Udina koji je svladao Pompeu 85:74. Siniša Kelečević iz Udina postigao je 14 poena uz tri skoka i četiri asistencije. Manje uspješan bio je Marin Rozić koji je sa svojim Livornom poražen na domaćem parketu od Siene 77:66. Rozić je za 14 minuta ubacio dva poena.

Dobre utakmice odigrali su naši košarkaši u turskom prvenstvu. Tomislav Ružić unatoč porazu njegovog Bešiktaša od Darusafake 81:72, uvršten je u prvu petorku ovog kola, a Darusafaki je postigao 18 poena. Odlično je odigrao i Nikola Prkačin koji je s 19 poena bio prvi strijelac Efesa u pobjedi nad Galatasarayem 89:65. Petar Dujmović ubacio je šest poena za Ulker u pobjedi na gostovanju kod Fenerbahcea 78:72.

Slika 1 od 1.

Dok je Bagarić i dalje izvan sastava Olympiacosa (poraženi kod Peristerija 59:57), Damir Mulaomerović u grčkom prvenstvu i dalje sjaji. U novoj pobjedi PAOK-a, ovaj put nad Iraklisom (85:72) "Mula" je ugradio 15 poena (6/18 ukupni šut), 3 ukradene lopte i 8 asistencija. Pobijedio je i Maroussi Ivana Grgata: gosti su sa 76:78 bili bolji od Apollona Axaia, a Grgat je postigao 13 poena (6/10 šut) i dodao 6 skokova.