Arsenal izgubio prvo mjesto

Marin Vuković • subota, 06.11.2004.

Vjerojatno se i najvećim navijačima Arsenala teško sjetiti kada je posljednji put momčad s Highburyja bila plasirana niže od prvog mjesta. Današnjim neodlučenim rezultatom (1:1) na gostovanju kod Crystal Palacea, topnici su čelnu poziciju prepustili Chelseaju...

Nakon poraza od Manchester Uniteda topnici su upali u krizu koja i dalje traje. Pet utakmica zaredom, uključujući Ligu prvaka, Arsenal ne zna za pobjedu. Međutim, nitko nije očekivao da će se kriza nastaviti i danas, kada su za protivnika imali slabašni Crystal Palace.

Prognoze su jedno, a pokazatelji na terenu sasvim drugo. Palace je osvojio bod, a mogao je i sva tri da je Vassilis Lakis iskoristio stopostotnu priliku. Bilo kako bilo, što se tiče Arsenala, u ovoj su utakmici izgubili dva boda.

Dugo su topnici tražili put prema vratima domaćeg vratara i napokon im je to i uspjelo u 63. minuti. Strijelac je bio Thierry Henry. Crystal Palace ipak nije gubio nadu i nije gostima dao previše vremena za veselje. Samo dvije minute kasnije izjednačujući pogodak postigao je Finac Aki Riihilahti.

Pogodak velikom protivniku dao je krila domaćim nogometašima i ubrzo zatim dobili su meč loptu. Vassilis Lakis dobio je loptu u šesnaestercu Arsenala i sa samo pet metara poslao loptu preko grede.

Nakon utakmice menadžer Arsenala Arsene Wenger priznao je da njegova momčad još uvijek osjeća posljedice poraza na Old Traffordu: "U ovom trenutku golovi ne dolaze onako tečno kako smo navikli. Te poteškoće čine nas nervoznima. Možda je sve to posljedica utakmice s Manchester Unitedom. Bio je to veliki šok za momčad i način na koji smo izgubili bio je posebno težak."

"No ovakve se stvari događaju tijekom sezone. Važno je da ostanemo složni i zadržimo optimizam. Trebamo pobijediti u sljedećoj utakmici. U proteklim utakmicama bili smo frustrirani, ali barem nismo izgubili", dodao je Wenger.