Inter ostao prvi, Hajduk i Varteks u vrhu, Dinamu bod

Ivan Varat, Tomislav Pacak • nedjelja, 07.11.2004.

Vodeći Inter remizirao je u 14. kolu 1. HNL sa Kamenom, no i zadržao prvo mjesto jer je Rijeka koja je imala priliku izjednačiti se s Interom, također igrala neriješeno sa Slaven Belupom na Kantridi. Varteks i Hajduk novim su se pobjedama približili samom vrhu. U posljednjem susretu kola Osijek i Dinamo su remizirali, 1:1...

Inter kod kuće nije uspio slomiti otpor Kamen Ingrada, no i sa 0:0 je zadržao prvu poziciju jer je Rijeka koja je jedina imala priliku izjednačiti se na vrhu sa Zaprešićanima, također remizirala na Kantridi sa Slaven Belupom. Riječane je u vodstvo doveo Linić minutu prije kraja poluvremena, a zasluženi bod prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca gostima je u 83. minuti donio Srebrenko Posavec.

Hajduk je pobjedom na Poljudu protiv slabog Međimurja sa 2:0 došao na samo bod od Intera, kao i Ćirin Varteks koji se probio do trećeg mjesta sa samo dva boda manje od "žutih" iz Zaprešića.

Varaždinci su na svom terenu sa 3:0 pobijedili goste iz Zadra. Frane Petričević načeo je goste u 26. minuti, 2:0 postavio je igrač Zadra Duilo autogolom pred kraj poluvremena, a konačnih 3:0 djelo je Milana Pavličića dvije minute prije kraja.

Zagreb nakon velike pobjede protiv Hajduka u prošlom kolu nije uspio upisati i novu pobjedu. Zagrebaši su na gostovanju kod Pule 1856 igrali neriješeno 1:1. Domaćini su došli do vodstva preko Deranje u 54. minuti, a izjednačio je Đalović dvadeset minuta prije kraja.

U posljednjem susretu 14. kola Osijek i Dinamo u Gradskom vrtu odigrali su 1:1. U solidnoj utakmici Osječanbi su uspjeli otkinuti bod probuđenom Dinamu koji ipak nije prikazao blistavu igru kao protiv Beverena.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinima koji je igrao bolje i agresivnije i što je najvažnije imao je i vodstvo i to od 35. minute kada je Karlo Primorac doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena Osijek je imao nekoliko prigoda, a svakako jedna od boljih bila je Jukićeva kada je Vasilj ipak uspio spasiti mrežu.

U drugom dijelu Dinamo kreće agresivnije, ali bez konkretnih rpigoda za pogodak. Izjednačujući pogodak dolazi tek u 74. minuti kada Da Silva iz gužve pogađa za 1:1. Osječani do kraja susreta kreću agresivnije prema Vasilju, a mladi Perak u nekoliko navrata opasno prijeti iz daljine. No, do kraja susreta rezultat se ne mijenja i ostaje najrealnijih i najpravednijih 1:1.