Hrvatske suparnice redom gubile

Ivor Krapac • utorak, 14.12.2004.

Prvi dan drugog kruga Europskog prvenstva rukometašica u Mađarskoj donio je loše vijesti za Sloveniju, Rusiju i SiCG, reprezentacije koje su u prvom dijelu natjecanja bile u skupini s Hrvatskom. Danas su jače bile Ukrajinke, Norvežanke i Španjolke...

Prve su na terenu bile Srpkinje i Crnogorke, koje su nakon vodstva u većem dijelu susreta potpuno uprskale stvar u završnici. Španjolska se "zahvalila" i slavila s 32:29 (13:17)... Prvo poluvrijeme i početak drugog donijeli su konstantnu prednost SiCG, uz maksimalnih 21:14 u 35. minuti. No, ubrzo potom - zastoj.

Slika 2 od 3.

Od 39. do 48. minute Španjolke nisu primile ni gol i smanjile na samo 22:21, da bi u 56. minuti prvi put danas bile u vodstvu, 26:25. Demoralizirane igračice Mile Isakovića više se nisu vratile "u život", a Španjolska je proslavila velika dva boda "na krilima" Isabel Ortuno Torrico, sa sedam golova, te Davinije Lopez Hernandez, koja je dodala pogodak manje. Golmanica Elisabeth Lopez Valledor ubilježila je 16 obrana. Reprezentaciji SiCG nije bilo dovoljno osam golova Andrijane Budimir, ni 14 obrana Ane Vojčić.

Slovenke su također propustile veliku prednost iz prvog poluvremena i izgubile s 24:22 (8:11) protiv Ukrajinki. U prvom dijelu dvaput su vodile s četiri razlike, 9:5 i 11:7, no sve su ispustile do 39. minute, kad je Ukrajina poravnala na 13:13. Odlučujuća serija i ukrajinski "bijeg" do 20:16 dogodili su se do 50. minute, a glavna junakinja bila je Olena Reznir, s pet pogodaka u tom razdoblju.

Reznir je završila s osam golova, a Gana Burmistrova upisala je dva manje. Natalija Borisenko pridružila se s 11 obrana. Sergeja Stefanišin ubilježila je 14 obrana, a Silvana Ilić i Anja Frešer po pet golova za Sloveniju.

Najizjednačeniju današnju utakmicu skupine I odigrale su Norvežanke i Ruskinje, a završilo je s 25:24 (10:9) za Norvešku. Ekipa Marit Breivik odvojila se od 35. do 40. minute, odlaskom do 17:13, a do kraja su Ruskinje uspjele tek smanjiti na pogodak minusa. Imale su taj zaostatak čak sedam puta, ali izostalo je izjednačenje... Sjajna Kjersti Beck "uknjižila" je 18 obrana, a Linn-Kristin Riegelhuth šest golova za Norvešku. Ljudmila Postnova bila je najraspoloženija Ruskinja, s 10 pogodaka iz 17 udaraca.

Rezultati: Španjolska - SiCG 32:29, Ukrajina - Slovenija 24:22, Norveška - Rusija 25:24.

6. SiCG 3 0 0 3 84:107 0.

U skupini II dogodile su se pobjede favoritkinja, Rumunjki, Mađarica i Dankinja. Rumunjska je s 31:25 (15:13) bila jača od Francuske, uz 10 golova Elene Avadanii, devet pogodaka Simone-Silvije Gogirle i 13 obrana Luminite Dinu. Francuskinje je "na površini" držala Stella Joseph-Mathieu (15 obrana), a Sophie Herbrecht i Stephanie Fiossonangaye zabile su po četiri gola.

Slika 1 od 1.

Domaće reprezentativke su s 26:25 (10:13) svladale Njemačku. Debrecen je jako "drhtao" tek u prvom poluvremenu, u kojem su Njemice imale i sedam razlike, 12:5 u 27. minuti. U drugom poluvremenu Mađarska se potpuno vratila i okrenula na pet razlike, 22:17 u 49. minuti, pa zadržala tu prednost do kraja, iako su Njemice četiri minute prije zadnje sirene bile na samo pogotku zaostatka, 23:22. Bojana Radulović zabila je 10 golova za domaće, a Milica Danilović pet pogodaka za Njemice.

Posljednja utakmica dana završila je uz pobjedu Danske, 25:22 (16:14) protiv Austrijanki. Dankinje su gubile samo u prvih 20-ak minuta, s ranih 3:0 i 4:1 za Austriju, a sve je krenulo u skladu s prognozama odlaskom ekipe Jana Pytlicka do 15:12 u 24. minuti. Do kraja Austrijanke više nisu stigle na manje od dva pogotka zaostatka. Karin Mortensen upisala je 15 obrana, a Rikke Horlykke Jorgensen šest golova za Dansku. Austriji nije pomoglo 18 obrana Natalije Rusnačenko, ni devet pogodaka Tanje Logvin.

Rezultati: Rumunjska - Francuska 31:25, Mađarska - Njemačka 26:25, Danska - Austrija 25:22.