Zagrebu derbi, Moslavina "potopljena" u Rijeci

Ivor Krapac • subota, 18.12.2004.

Zagreb je bio uspješan i u 14. kolu prvenstva rukometaša. Branitelji naslova su s 33:24 slavili na gostovanju kod najugodnijeg iznenađenja lige, Gorice Vladimira Jelčića...

Nakon izjednačenog prvog, Zagrebaši su sve dvojbe riješili početkom drugog poluvremena, odlaskom do 22:14 u 47. minuti. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Horvat sa sedam i Bilić sa šest golova, dok se Blažičko pridružio sa 16 obrana. Maravić je ubilježio osam golova, a Bouček 10 obrana za Goricu.

Među ostalim utakmicama ističe se ona odigrana u Rijeci. Uoči 14. kola Moslavina je bila četvrta, a Zamet peti, no ono što se večeras dogodilo ne sugerira takav odnos snaga - Riječani su u svojoj dvorani "razbili" goste iz Kutine s velikih 17 razlike, 38:21 (13:11). U prvom poluvremenu Moslavina se još i držala, no drugih 30 minuta donijelo je potpuni "raspad sistema". Zamet je taj dio utakmice dobio s čak 15 razlike, 25:10! Hrvatin je upisao 10 golova, a Stevanović 17 obrana za pobjednike, dok su "posrnule" goste vodili Bedić (šest pogodaka) i Adamić (11 obrana).

Kutinjani još imaju veliku priliku za ulazak u Ligu za prvaka, a Ekol Ivančica potpuno je izgubila ionako malu šansu domaćim porazom protiv Varteks Di Caprija. Varaždinci su u lokalnom derbiju slavili s 28:24 (13:10), uz 17 obrana Vujovića i sedam golova Radujkovića. Reprezentativac Alen Blažević zabio je osam pogodaka za Ivančane.

Iznenađenje kola dogodilo se u Splitu. Trećeplasirani Medveščak Infosistem, četvrtfinalist Kupa kupova, izgubio je od istoimenog domaćina. Završilo je s dva razlike, 32:30 (17:13) za Splićane, koje su do pobjede vodili Markota (devet golova) i vratar Božić (12 obrana). Franjo Lelić i Josip Čale zabili su po sedam pogodaka, a Matija Bilušić dodao je 16 obrana za Medveščak.

PH rukometaša, 14. kolo: Metković - Đakovo 28:28, Gorica - Zagreb 24:33, Osijek Elektromodul - Karlovac 30:26, Split - Medveščak Infosistem 32:30, Zamet - Moslavina 38:21, Dubrava - Zadar 32:28, Ekol Ivančica - Varteks Di Caprio 24:28, Perutnina Pipo IPC - Crikvenica 32:26.