Stuttgart - Dinamo: Nijemci su uvijek Nijemci

Bojan Purić • srijeda, 15.12.2004.

Od Dinamovog europskog proljeća i ovoga puta neće biti ništa. Zapravo, to se, ako već ne znalo, onda bar naslućivalo i nakon uprskanog ogleda s Heerenveenom, ali ipak je među ljubiteljima modre boje tinjala nada u iznenadni uspjeh.

Slika 2 od 2.

Na tribinama je Dinamo podržala približno četvrtina nazočnih, nažalost se pojedinci među njima nisu u dobrom svjetlu pokazali Europi, Zapad ne tolerira bakljade i zacijelo će na Maksimirsku 128 pristići "čestitka".

Već je u četvrtoj minuti Stuttgart mogao povesti. Protunapad "bijelih" razvio se dosta brzo, loptu je na nekih dvadesetak metara primio Kuranyi i brzo uputio udarac na vrata, ali je promašio. Malo kasnije Vasiljeva se mreža i zatresla, no pogodak Kuranyija sudac Iturralde hitro je poništio, uočivši naguravanje u napadu.

U 15. minuti se, po receptu iz susreta s Benficom, rasplinuo san o eventualnom brzom vodstvu Dinama. Egzotični Kuranyi je proigrao vezista Tifferta, koji je bio odrješit, nadmudrio je Vasilja i poentirao. 1:0.

Slika 1 od 1.

Postala je već uobičajena slika osamljenog Da Silve koji, "nosivši na leđima" i po dva igrača, pokušava izboriti poziciju za udarac. Jedan takav prizor u 22. minuti završio je letom lopte preko grede. U protunapadu Stuttgartov Brazilac Cacau tukao je pod gredu, no dobro je reagirao Vasilj.

U nastavku je ritam igre obostrano pao, do 66. minute se na travnjaku nije dogodilo ništa vrijedno spomena, izuzev više atraktivne no stvarno opasne kombinacije bočnog igrača Lahma i napadača Cacaua. No tada je posve neočekivano Dinamo došao do poravnanja. Na Tomićev skraćeni korner loše je reagirala njemačka obrana, što Bošnjak vrlo vješto koristi i posprema loptu u mrežu. 1:1.

Nije dugo trajalo slavlje Dinama. Unatoč probuđenoj navijačkoj sili, "modri" drugi pogodak - primaju. Bio je to brzo izveden napad; od Hleba je lopta došla do Kuranyija, a potom po dijagonali za Meiru, koji rutinerski zabija za 2:1.

Za novi pothvat i izjednačenje nije bilo snage, do kraja se rezultat nije mijenjao, pokoji zvižduk izazvao je tek sporni trenutak u 93. minuti, kada je u šesnaestercu oboren Zahora.