PSG s igračem manje bolji od Marseillea

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2004.

Lille je došao do očekivane pobjede kod Istresa, pobjede koja mu znači održavanje priključka s Lyonom. Drugoplasirana momčad francuske lige svladala je posljednjeplasiranu 2:0. U derbiju kola PSG je bio bolji od Marseillea 2:1...

Slika 1 od 2.

Lille više nije iznenađenje Le Championnata. Ovaj mali klub i dalje drži priključak za velikim Lyonom, a danas je slavio na gostovanju kod najlošije momčadi francuske lige Istresa 2:0. Strijelci za Lille bili su Odemwingie u 37. minuti te Brunel u 49. minuti.

U dosta nervoznoj utakmici Nantes i Auxerre podijelili su bodove odigravši 1:1. Poveli su domaćini u 45. minuti preko Bagayokoa. U 55. minuti Nantes ostaje s igračem manje što gosti koriste i preko Tainija u 77. minuti dolaze do poravnanja.

Vezane vijesti

Izvrsna utakmica u Parizu. U derbiju 13. kola PSG je slavio protiv Marseillea 2:1. Već u 19. minuti domaćin ostaje s čovjekom manje na terenu zbog isključenja Armanda. Tada se činilo kako će gosti u najmanju ruku uzeti bod. No, domaćin bez obzira na brojčani deficit dolazi u vodstvo pogotkom Pedra Paulete u 31. minuti. Ipak, do poluvremena gosti preko Battlesa poravnavaju. U drugom dijelu igra se dosta nervozno i rastrgano, a domaćin u 68. minuti priređuje veliko slavlje svojim navijačima jer odlični Edouard Cisse pogađa za 2:1. U nervoznoj utakmici podijeljeno je šest žutih i jedan crveni karton.

REZULTATI 13. KOLA: Istres - Lille 0:2, Nantes - Auxerre 1:1, PSG - Marseille 2:1.