Udineseu jedina tri boda, Roma uzela bod Milanu

Nikola Raguž • nedjelja, 07.11.2004.

Nedjeljno poslijepodne u Italiji donjelo je šest neodlučenih rezultata i jednu pobjedu gostiju. Udinese je slavio na jugu Italije kod Leccea 3:4. U derbiju kola, u večernjem terminu, Milan i Roma igrali su 1:1...

Slika 2 od 3.

Lecce je ponovno bio sudionik ljepotice kola. Domaćin je poveo preko Bojinova u 35. minuti, ali gosti iz Udina brzo su izjednačili. Strijelac za 1:1 bio je Jankulowski minutu prije odmora. Otvaranje drugog dijela ponovno je pripao Lecceu što je bugarski reprezentativac okrunio novim pogotkom za 2:1. Za novo izjednačenje u 68. minuti se pobrinuo Iaquinta, a prvo vodstvo i potpuni preokret Udinesea stiglo je samo četiri minute kasnije. Realizator je tada bio Di Natale. Međutim, to nije bilo sve. Navijači nisu otišli bez prave drame u finišu utakmice. Prvo je Vučinić u 86. minuti utakmicu po treći put vratio na početak, ali jedanaesterac za Udinese sviran je u 91. minuti. S bijele točke jedina tri boda ovoga popodneva Udineseu je priskrbio Jankulowski.

Slika 1 od 2.

Inter je u 10. kolu upisao nevjerojatni osmi remi. Fiorentina je povela u 26. minuti golom Dainellija i čitav susret igrala bolji nogomet od milanskog suparnika, ali novi bod Interu donio je, tko drugi, nego Adriano u 81. minuti. Stanković je u 85. zaradio crveni karton.

Vezane vijesti

Bologna i Messina bili su akteri jedinog ogleda bez pobjednika s više od dva gola. Završilo je 2:2, a strijelci su bili Di Napoli (4') i Amoruso (32') za Messinu, te Loviso (30') i Cipriani (53') za Bolognu.

Nažalost, nitko od hrvatskih igrača ove nedjelje nije imao zapaženu ulogu. Budan je igrao za Atalatntu bez većeg učinka, dok Bjelanovića i Tudora nije bilo u momčadi Leccea, odnosno Juventusa sinoć.

U posljednjem susretu desetog kola Roma je odnijela bod sa San Sira. Milan je odigrao jednu od lošijih utakmica što je momčad Luigija Del Nerija iskoristila i izvukla remi. Poveo je Milan već u šestoj minuti pogotkom Ševčenka. Roma iz jednog od rijetkih napada izjednačuje preko Montelle u 48. minuti.

Serie A 10. kolo: Brescia – Chievo 1:0, Reggina – Juventus 2:1, Atalanta – Sampdoria 0:0, Bologna – Messina 2:2, Cagliari – Livorno 0:0, Fiorentina – Inter 1:1, Lazio – Siena 1:1, Lecce – Udinese 3:4, Palermo – Parma 1:1, Milan – Roma 1:1.